ועידת "העבודה" נדחתה למחר: מאמץ אחרון לגבש גוש מרכז-שמאל; לבני: "ספין של יחימוביץ'"

ועידת מפלגת העבודה שאמורה הייתה להיערך הערב, נדחתה למחר על מנת למצות עד תום את המאמצים לגבש גוש מרכז-שמאל עם מפלגות נוספות. חרף המאמצים – מסתמן בשלב זה כי הסיכוי להצלחתם קלוש. "התנועה": "ספין של יחימוביץ' במטרה להוציא את לבני סרבנית"

יחימוביץ', לבני ולפיד. יהיה גוש? (חדשות 2)

שומרים על כל האופציות פתוחות: בצל הסקרים שמראים כי גוש הימין בראשות "הליכוד ביתנו" מנצח בבחירות, החליטה העבודה לדחות למחר את ועידת המפלגה שתוכננה להערב - כדי למצות את ניסיונות האיחוד בגוש המרכז-שמאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כינוס ועידת מפלגת העבודה, שתוכנן להערב בשעה 19:00, נדחה באופן מפתיע למחר. הוועידה הייתה אמורה להתכנס על מנת לאשר את מצע המפלגה לכנסת, שנוסח בהתאם לדיונים ולהחלטות שהתקבלו במסגרת הוועידה האידיאולוגית שהתקיימה בחודש אפריל.

גורמים במפלגת העבודה טוענים כי כינוס הוועידה נדחה בשל הרצון למצות עד לרגע האחרון את המגעים לאיחוד עם מפלגת "יש עתיד" ועם רשימת "התנועה" של ציפי לבני, שכן כל מהלך איחוד כזה, ידרוש את כינוס ועידת המפלגה שאמורה לאשר אותו, אם ייצא אל הפועל בסופו של דבר.

עם זאת, לפי שעה לא מסתמן כי מהלך האיחוד יצליח, שכן כל אחד ממנהיגי המפלגות מבקש לעמוד בראש האיחוד. מגעים קודמים שניסו לתווך בין שלי יחימוביץ', יאיר לפיד וציפי לבני - לא נשאו פרי. 

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה לידיעה: "מפלגת העבודה, החזקה והגדולה ביותר בגוש, קיימה בשבועות האחרונים מגעים עם מפלגות וגורמים פוליטיים על מנת לגבש רשימה או רשימה משותפת, אשר תבטיח את החלפת השלטון בישראל. יו"ר העבודה יחימוביץ' שבה וקוראת למפלגות הגוש לגלות אחריות, לחבור לעבודה, ולמנוע פיצול מיותר בקרב קהל מצביעים דומה". ככל שהמגעים יתגבשו לכדי הסכם - ההסכם יובא לאישור ועידת המפלגה בכינוס זה".

גורמים בכירים במפלגתה של לבני מאשימים את יחימוביץ' בהפצת ספין כאילו יש מו"מ בין השתיים לחבירה. ב"תנועה" מבהירים שאין שום מו"מ עם אף אחד ממפלגת העבודה והמטרה של יחימוביץ' בהודעתה על דחיית ועידת המפלגה נועד להכפיש את לבני ולדחוק אותה לפינת הסרבנות. איש מטעמה של לבני לא מנהל עם יחימוביץ' מגעים לאיחוד.