"אילון הודח מהרשימה בגלל וטו של סילבן שלום"

המערכת הפוליטית סוערת בעקבות הדחתו של סגן שר החוץ דני אילון מרשימת "הליכוד ביתנו". מנכ"ל משרד החוץ לשעבר אלון ליאל אומר בראיון לערוץ החדשות כי סכסוך קודם בין אילון לסילבן שלום, הוביל להדחתו וטוען שסילבן הטיל וטו על שיבוצו ברשימה המשותפת. שלום בתגובה: "לטענה אין כל קשר למציאות"

בבוקר שאחרי ההדחה המפתיעה של סגן שר החוץ דני אילון מרשימת "הליכוד ביתנו", נמשכות הספקולציות באשר לסיבות שהביאו את אביגדור ליברמן להחלטתו. אלון ליאל, בעבר מנכ"ל משרד החוץ ושגריר ישראל בטורקיה, טוען הבוקר כי ייתכן שסכסוך ישן בין אילון לשר סילבן שלום מהליכוד - הוא שהביא ל"חיסולו הפוליטי" של איילון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כשדני אילון היה שגריר בוושינגטון, הוא הסתכסך קשות עם השר הממונה עליו סילבן שלום", אמר הבוקר ליאל בשיחה עם ערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט. "ממה שאני יודע וזוכר, כשאילון סיים את תפקידו, הוא רצה להשתלב ברשימת הליכוד והוטל וטו חד משמעי מצדו של שלום".

"אני חושב שהפצעים הישנים האלה נפתחו עכשיו", המשיך ליאל. "אולי אפילו באיחוד של ישראל ביתנו והליכוד, (סילוקו של אילון) היה תנאי של הליכוד. ככה אני רואה את זה".

מלשכתו של השר סילבן שלום נמסר בתגובה לידיעה: "לא היה ולא נברא. זהו מידע שגוי שאין לו שום קשר למציאות".

מלשכת שר החוץ נמסר בתגובה: "אלון ליאל יאמר כל שטות כדי לקבל זמן שידור והוא מנצל את העובדה שהוא כיהן כשלושה חודשים כמנכ"ל המשרד כדי להביע את דעותיו הבלתי חשובות. על טיב שיפוטו של ליאל מעידה יותר מכל העובדה שעד לא מזמן הוא עמד בראש עמותה שהטיפה לוויתור על רמת הגולן לטובת השלטון הסורי ואת התוצאות שהיו נגרמות ממהלך כזה כמו שרצה ליאל כולם כבר יודעים".

אילון, שנבחר במקום השביעי ברשימת המפלגה לכנסת הקודמת, זכור בעיקר בשל תקרית מביכה עם השגריר הטורקי בה אילץ אותו לשבת לעיני המצלמות על כסא נמוך משלו. האירוע היווה את יריית הפתיחה לשרשרת אירועים שגרמו למתיחות שיא בין המדינות.

אמש, כשעשה את דרכו לישיבת "ישראל ביתנו" כדי לשמוע את ליברמן מכריז על רשימת המפלגה לאיחוד עם הליכוד, נודע לו כי הוא לא בתכניות של ליברמן.