לינדנשטראוס "שוקל בחיוב" לרוץ לכנסת יחד עם לבני

יושבת-ראש "התנועה" נועדה בשבוע החולף עם מבקר המדינה לשעבר והציעה לו את המקום השני או השלישי ברשימתה. לינדנשטראוס התחייב לספק תשובה סופית כבר בימים הקרובים

בעוד שעיני המערכת הפוליטית היו נשואות היום לפריימריז במפלגת העבודה, סיפקה את הכותרת בתחום דווקא ציפי לבני: לחדשות 2 נודע כי שלשום היא פנתה למבקר המדינה לשעבר, מיכה לינדנשטראוס, והציעה לו להצטרף אליה ולהתמודד בבחירות הקרובות ברשימת "התנועה" שהקימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לבני הציעה ללינדנשטראוס מקום בשלישייה הראשונה ברשימתה ונענתה בכך שהמבקר לשעבר שוקל בחיוב את ההצעה. עם זאת, הוא ביקש להבטיח כי לראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, אין כל מעורבות בהקמת המפלגה החדשה - זאת, בעקבות ההתגוששות בין השניים בזמן כהונתם.

את התשובה הסופית יימסור לינדנשטראוס בימים הקרובים. בתגובה רשמית שמסר הערב לחדשות 2 מסר: "קיבלתי פניות מגורמים פוליטיים ואני שוקל אותן, אך אשיב רק לאחר התייעצות עם משפחתי ועם חבריי".

בקיץ האחרון סיים לינדנשטראוס קדנציה עמוסה של שבע שנים בלשכת מבקר המדינה. במהלך כהונתו הוא פרסם דוחות רבים, שהזכור והמשמעותי בהם הוא זה אודות אסון הכרמל. במסמך קבע כי השרים יובל שטייניץ ואלי ישי נשאו באחריות אישית מיוחדת למחדל ורמז כי על ראש הממשלה לפטרם.