לפיד נגד לבני: "סירבה להצעתנו בגלל אגו"

אחרי יחימוביץ', תקף גם יושב-ראש "יש עתיד" את החלטת מנהיגת קדימה לשעבר להתמודד לכנסת ברשימה עצמאית. "זהו צעד מפצל, מחליש ובעיקר מיותר", אמר - והזהיר כי היא "תשא באחריות ביום הבחירות"

ציפי לבני הכריזה בצהריים על החלטתה להתמודד בבחירות לכנסת במסגרת פוליטית חדשה, וכצפוי - עוררה זעם בקרב יריביה בגוש המרכז-שמאל - שבשבועות האחרונים שבו וקראו לה להצטרף לשורותיהם. יושב-ראש "יש עתיד", יאיר לפיד, תקף הערב בחריפות את מייסדת מפלגת "התנועה" ואמר מול המצלמות כי השיבה בשלילה להצעותיו "משיקולי אגו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדברים שנשא בכנס של מפלגתו, הבהיר לפיד כי הוא "לא נוהג לתקוף אחרים" וציין: "עשיתי כל שביכולתי כדי לאחד את הכוחות. היא (לבני) תצטרך לשאת באחריות ביום הבחירות. מדינת ישראל לא זקוקה למפלגה חדשה. זה מפצל, זה מחליש - ובעיקר מיותר". הוא הבהיר כי "'יש עתיד' הוכיחה שיש לה ציבור בוחרים יציב ומאוחד".

על הרשימה החדשה של הליכוד אמר כי היא "ימנית, קיצונית ומסוכנת".

יחימוביץ': "כדי להנהיג יש לדעת לקבל החלטות"

יושבת-ראש העבודה, שלי יחימוביץ', כינסה אחר הצהריים מסיבת עיתונאים שבה התייחסה לתמורות במערכת הפוליטית - ובראשן, להודעתה של ציפי לבני על כוונתה להתמודד ברשימה עצמאית בבחירות הקרובות. יחימוביץ', שבתקופה האחרונה קראה לא אחת ללבני לחבור למפלגתה, תקפה אותה בחריפות ואמרה: "ראוי להנהיג מי שיודע לקבל החלטות ולא משנה בכל רגע את סדר היום".

"הקמתה של עוד מפלגת מרכז היא טעות", אמרה יחימוביץ' - וקראה "לאחד את השורות כדי להיות כוח מרכזי גדול שידאג להפלתו של נתניהו". היא הבהירה כי צריך להיות כוח מרכזי וגדול שידאג יחד להפיל של נתניהו: "הבחירות יהיו בין שני אנשים שמייצגים השקפות עולם שונות - נתניהו ואני".

עוד הוסיפה: "אני קוראת לאותו ציבור שהוא ימין מתון וממלכתי שאוהב את המדינה וחברתי להתחבר לדיון החברתי שהתנהל בישראל בשנה-שנתיים האחרונות, למפלגת המדינה".