לבני חוזרת לפוליטיקה: "באתי להילחם למען ישראל, נתניהו יכול להפסיד שוב"

מי שהייתה שרת החוץ ויושבת הראש של קדימה הודיעה היום על חזרתה לחיים הפוליטיים. לבני תרוץ בראשות רשימה חדשה ששמה "התנועה" ולכבודה הושק לוגו חדש. "נתניהו הפסיד אתמול בפריימריז - הוא יכול להפסיד שוב", הצהירה

לקול תשואות עשרות מתומכיה, הודיעה היום יו"ר קדימה לשעבר, ציפי לבני על הקמת מפלגה חדשה וחזרתה לחיים הפוליטיים בבחירות הקרובות לכנסת. "באתי להילחם למען מדינת ישראל", הבהירה. את מסיבת העיתונאים מבית סוקולוב העברנו בשידור חי בחדשות 2 ובחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"התנועה שהקמנו היום תחזיר את התקווה שאבדה והיא היחידה שיכולה לעשות זאת", הצהירה לבני ושלחה עקיצה לעבר ראש הממשלה נתניהו: "יהיה כאן מקום לאנשים שמייצגים את ההדר שנזרק אתמול מהליכוד בקריאות גנאי והשאיר אותה מפלגה שאין בה מקום לציונות ליברלית".

לדברי לבני, היא אינה חוששת מהנתונים הגבוהים שחוזים הסקרים ל"ליכוד ביתנו". "נתניהו הפסיד אתמול בבחירות המקדימות בליכוד - הוא יכול להפסיד שוב גם בבחירות הקרובות", הדגישה.

לבני הציגה את שמה של המפלגה החדשה - "התנועה", שסמליה מזכירים באופן מפתיע את הלוגו המפורסם של מפלגתה הקודמת - קדימה. "קיוויתי שאולמרט יתמודד ולא אני, כששמעתי על כוונתו הוקל לי, אבל בגלל שהוא לא רץ נכנסתי אני כי המגרש הפוליטי נותר ריק", אמרה ובכך סגרה את הגולל על חזרתו של ראש הממשלה לשעבר.

לבני לא שללה את אפשרות החבירה למפלגות נוספות המייצגות את המרכז. "ההצטרפות שלי מרחיבה את הגוש", טענה. "אני מתחייבת לא להמליץ בפני הנשיא על נתניהו כראש ממשלה אלא על מועמד אחר מתוך הגוש".

לפני המסע"ת: המפגינים קראו להצטרף ליחימוביץ' 

מחוץ לבית סוקולוב בתל אביב הפגינו קומץ פעילי שמאל שקראו ללבני לא לפצל את גוש השמאל ולרוץ ביחד עם שלי יחימוביץ' ברשימת העבודה. מוקדם יותר נודע לחדשות 2 כי חבר הכנסת יוחנן פלסנר מראשי קדימה ומחנהו של מופז צפוי להיות בין חברי הכנסת שיצטרפו לציפי לבני ויתמודד ברשימתה לכנסת הבאה. פלסנר היה יו"ר הוועדה שעסקה בחוק טל ומהדוחפים לפרישת קדימה לממשלת נתניהו, בפריימריז הוא תמך דווקא במופז ותקף את לבני במילים קשות על כשלונה כיו"ר אופוזיציה ויו"ר מפלגה.

יו"ר קדימה לשעבר צפויה להשתמש בפלטפורמה של מפלגת המדף "חץ" שהנהיג אברהם פורז וככל הנראה תכלול ברשימה החדשה חברי כנסת המכהנים כיום בקדימה וצפויים להתפצל ממנה: יואל חסון, שלמה מולה, רוברט טיבייב, אורית זוארץ, מגלי והבה ורחל אדטו. גם שמו של ח"כ מאיר שטרית הוזכר כמי שעשוי להצטרף למפלגה החדשה בראשות לבני. יו"ר קדימה לשעבר מעוניינת בח"כים מהמפלגה שהייתה לגדולה ביותר בכנסת הנוכחית, על מנת לזכות במימון מפלגות גבוה.

בליכוד מיהרו להגיב להכרזה של לבני ואמרו כי "ציפי לבני תמכה בהתנתקות והביאה את החמאס לעזה, עכשיו היא פועלת במרץ כדי להביא את החמאס ואירן גם ליהודה ושומרון. המתלבטת הנצחית שלא מסוגלת לקבל החלטה בשום נושא, היא חסרת אחריות לאומית וחסרת תבונה מדינית, ולא פחות חמור מכך, משדרת ריפיון בטחוני מול אויבנו".  

בנוסף, צפויים להשתלב ברשימה החדשה דמויות חדשות כמו האלוף במילואים וחבר הכנסת לשעבר יצחק בן ישראל, השגריר לשעבר דניאל שק, תת אלוף במיל' ישראלה אורון, מנכ"ל טבע לשעבר שלמה ינאי ובועז נול, ממובילי "מחאת הפראיירים". כמו כן, הציעה לבני גם ליו"ר העבודה לשעבר עמרם מצנע לחבור לשורותיה, אולם טרם ברור אם ייענה להצעה.

מפלגת לבני צפויה לזכות ב-10 מנדטים

בשבועות האחרונים ניכר היה כי לבני מכינה את הקרקע לחזרתה. היא הקפידה לתת ראיונות באמצעי התקשורת, בהם תקפה את מדיניותה של ממשלת נתניהו, במיוחד בתחום המדיני-ביטחוני. כעת, גם לאחר בחירת רשימת הליכוד הימנית לכנסת שלא כוללת את השרים דן מרידור, מיכאל איתן ובני בגין, תוכל לבני לקרוץ גם לקהל המצביעים המזוהה כימני אך מתון.

סקר שערכה ד"ר מינה צמח עבור חדשות 2 שתוצאותיו פורסמו בסוף השבוע האחרון מגלה כי מפלגה עצמאית בראשותה של לבני תזכה ל-10 מנדטים. מקורביה של לבני טוענים כי סקרים פנימיים שערכו מנבאים לה בין 14 ל-16 מנדטים.