לבני תודיע מחר רשמית: רצה לבד

אחרי הלבטים, ההתייעצויות וההכחשות, צפויה מחר בצהריים ציפי לבני להכריז רשמית על חזרתה למערכת הפוליטית. יו"ר קדימה לשעבר תודיע על כוונתה לרוץ ברשימה עצמאית לכנסת ה-19 ותציג רשימה שתכלול בין היתר חברי כנסת לשעבר מקדימה

חוזרת לפוליטיקה. ציפי לבני (חדשות 2)

ושוב איתכם: יו"ר קדימה לשעבר ציפי לבני צפויה להכריז מחר רשמית על כוונתה להתמודד בבחירות הקרובות לכנסת ה-19.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לבני, שדחתה הצעות להתמודד כמקום 2 ברשימת "העבודה" ו"יש עתיד", תקיים מסיבת עיתונאים בבית סוקולוב בתל אביב, שם תציג את רשימתה שתכלול בין היתר את בועז נול, אלוף במילואים יצחק בן ישראל וחברי כנסת לשעבר מקדימה וביניהם: יואל חסון, שלמה מולה, רוברט טיבייב, אורית זוארץ ומגלי והבה.

דמות נוספת ששמה נקשר בהתמודדות אפשרית לבני הוא פרופ' מנואל טרכטנברג, שעמד בראש הוועדה לבחינת יוקר המחיה לאחר המחאה החברתית בקיץ 2011.

מאז הודיע ראש הממשלה נתניהו על הקדמת הבחירות גברו ההערכות כי לבני תשוב לזירה הפוליטית, אך זו נמנעה מהכרזה רשמית וחיכתה להחלטתו של ראש הממשלה לשעבר אולמרט. עם זאת, בשבועות האחרונים ניכר היה כי לבני מכינה את הקרקע לחזרתה. היא הקפידה לתת ראיונות באמצעי התקשורת, בהם תקפה את מדיניותה של ממשלת נתניהו, במיוחד בתחום המדיני-ביטחוני.

לבני עוקבת גם מקרוב אחר פרסום תוצאות הפריימריז בליכוד, ומודעת לעובדה שהרבה שרים וחברי כנסת מכהנים שנחשבים מתונים כמו מיכאל איתן ודן מרידור עלולים להישאר מחוץ לרשימה. במקרה כזה הערכה היא שלבני צפויה להציע להם לרוץ ברשימה בראשה לבחירות הקרובות.