ברק הודיע על פרישה מהחיים הפוליטים: "זמן להתפנות למשפחה"

שר הביטחון כינס מסיבת עיתונאים דרמטית בקריה, בה הודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים. "מיציתי העיסוק בפוליטיקה, הגיע הזמן לפנות זמן למשפחתי", אמר. "הפוליטיקה מעולם לא הייתה מושא תשוקה עבורי"

רעידת אדמה בפוליטיקה הישראלית: אחרי 47 שנים, שר הביטחון אהוד ברק הודיע הבוקר במסיבת עיתונאים דרמטית בקריה על פרישה מהחיים הפוליטים. הוא ציין כי הפרישה באה על רקע רצונו להקדיש יותר זמן למשפחתו. בחדשות 2 באינטרנט העברנו משדר מיוחד עם כל הפרשנויות, העדכונים והתגובות בעקבות הודעתו של ברק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפתח דבריו אמר: "היום אני פורש מהחיים הפוליטיים ולא אתמודד במערכת הבחירות הקרובה. שנים שבהם הובלתי את מערכת הביטחון וצה"ל דרך השיקום אחרי מלחמת לבנון השנייה, חיזוק הזרוע הארוכה ובניית היכולת המבצעית אם ואשר תתקבל ההחלטה להתמודד עם האיום האירני".

"אני מודה לראש הממשלה ולחברי המסורים בהנהגת מפלגת העצמאות שנתנו לי הרבה כוח להתמודד יום-יום במשך שנים ושעות ארוכות עם משימות רבות וקשות", הדגיש ברק. בשלושת החודשים הקרובים הוא ימשיך לכהן בתפקידו. "מדינת ישראל עברה ימים לא קלים ואני גאה להיות שותף מרכזי לצוות שניווט את מבצע 'עמוד ענן'. לפני 53 שנה התגייסתי לצה"ל ומאז שירתתי את עם ישראל 47 שנים כמיטב יכולתי".

"בכוונתי ללמוד, לכתוב ולבלות"

הוא ציין כי הוא התחבט בסוגייה כבר מספר שבועות אך המבצע האחרון בעזה דחה את ההכרעה שלו בנושא. "מיציתי העיסוק בפוליטיקה, הגיע הזמן לפנות זמן למשפחתי", אמר. "הפוליטיקה מעולם לא הייתה מושא תשוקה עבורי", אמר והדגיש כי בכוונתו "ללמוד, לכתוב ולבלות".

עם זאת, הוא לא פסל לשאלת עיתונאים אפשרות שיסכים לכהן כשר הביטחון בממשלה הבאה: "הסוגייה האירנית נשארת חשובה מאוד גם אחרי שאעזוב בעוד 3 חודשים". בדבריו אמר כי יש לפנות מקום לאנשים נוספים במשרות בכירות וכי חלופת תפקידים היא דבר חשוב: "כל עוד תתבקש עצתי אני אעמיד אותה לראש הממשלה ובכירי המערכת בכל סוגייה שאתבקש".

"המגעים לא הבשילו לשום דבר"

הוא סירב לפרט על ההצעות שקיבל מראשי מפלגות אחרות על חבירה אפשרית: "המגעים לא הבשילו לשום דבר, ואני חייב לנהוג בכבוד כלפי מי שהיה איתי במגעים". הוא ציין כי ראש הממשלה נתניהו ידע על החלטתו ובהמשך היום השניים ייפגשו בקריה בתל אביב, במסגרת הענקת דרגות למזכירו הצבאי.

בתשובה לשאלה האם שלי יחימוביץ' יכולה להיות ראש הממשלה הבאה הוא אמר כי "כל מה שהעם יקבע בבחירות אז זה מה שיהיה, ואם רצון העם יהיה ששלי תוביל את המדינה - אז היא תוביל אותו, אנחנו דמוקרטיה".

יושבת ראש מפלגת העבודה ח"כ שלי יחימוביץ', הביעה היום צער על פרישתו של אהוד ברק. "ברק, החייל המעוטר בעולם, ואחת הדמויות הבטחוניות המוערכות בזירה הבינלאומית, תרם לצה"ל ולבטחון המדינה יותר ממה שהציבור ידע אי פעם", אמרה יחימוביץ'. "את ניסיונו הרב הביא עמו למשרד הבטחון, שם נהג בשיקול דעת ובמקצועיות".   

ברק פורש - סיקור מלא:

נתניהו בירך את ברק: "מכבד את החלטתו, מודה על תרומתו"

מר ביטחון: מי אתה אהוד ברק?

חמאס: "ברק נכשל בעזה - ופרש"