רשימת הבית היהודי: סלומיאנסקי ראשון, שקד שנייה

לאחר שבשבוע שעבר נבחר נפתלי בנט לתפקיד יו"ר הבית היהודי ברוב מוחץ, נקבע גם הרכב רשימת המפלגה לכנסת. ח"כ לשעבר ניסן סלומיאנסקי ישובץ במקום השני, איילת שקד בשלישי וח"כ אורבך במקום הרביעי

סלומיאנסקי הפתיע (יח"צ)

נקבעה רשימת "הבית היהודי" בבחירות לכנסת ה-19. בצהריים התפרסמו תוצאות הפריימריז שנערכו אמש להרכבת הרשימה, לפיהן חבר הכנסת לשעבר ניסן סלומיאנסקי הגיע במקום הראשון. פעילת הימין החילונית איילת שקד תפסה את המקום השני ואחריה דורג ח"כ אורי אורבך. במקום הרביעי ברשימת המפלגה הציונית-דתית לכנסת זכה סגן ראש עיריית באר שבע, אבי וורצמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סלומיאנסקי, המנצח הגדול של הפריימריז, הוא מקורבו של ח"כ זבולון אורלב, שהתמודד רק בשבוע שעבר מול נפתלי בנט על תפקיד יו"ר המפלגה - ופרש לאחר שנחל תבוסה צורבת וזכה ב-23% בלבד מקולות 54,000 מתפקדי המפלגה. איילת שקד היא המתמודדת החילונית הראשונה שזוכה להשתלב ברשימת המפלגה לכנסת.

זוהי גם הפעם הראשונה בה נערכו במפלגה בחירות לרשימה ולתפקיד יו"ר המפלגה בשיטת הפריימריז. ח"כ אורי אורבך, שהגיע למקום השלישי וישובץ רביעי ברשימה, היה מיוזמי המהלך לבחירות בפריימריז. במקום הבא ברשימה ידורג סגן ראש עיריית באר שבע, אבי וורצמן. שקד, ח"כ אורבך ואבי וורצמן נחשבים למקורביו של היו"ר הנבחר בנט.