הח"כים החרדים נגד לפיד: "מתאים להיות החמור של ביבי"

סגן שר הבריאות ליצמן ועמיתו לסיעת יהדות התורה, משה גפני, מתחו ביקורת חריפה על מפלגת "יש עתיד" והבהירו: "אם לפיד יעלה נגדינו קמפיין בעניין הגיוס, נזכיר לכולם בדיוק מה הוא עשה בצבא"

"לפיד מתאים להיות החמור של ביבי" (חדשות 2)

חבר הכנסת משה גפני מיהדות התורה ועמיתו לסיעה, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, השתתפו הערב בכנס נבחרים של הציבור החרדי. הם ניצלו את ההזדמנות כדי לתקוף בחריפות את יאיר לפיד וחברי מפלגת "יש עתיד" בראשותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יאיר לפיד בדיוק מתאים להיות חמור ההובלה של ביבי נתניהו. מנדט לפה או לשם יכריע את המפה הפוליטית כי הקרב צמוד מאוד", אמר גפני והדגיש לגבי המתמודד ששובץ במקום השני ברשימת "יש עתיד": "לא נסכים בשום פנים ואופן ששי פירון יהיה שר החינוך של מדינת ישראל".

בנוסף, מתח גפני ביקורת נוקבת על התנהלות ממשלת נתניהו ועל פועלה לנוכח הדרישה לשוויון בנטל. "מתנהלת נגדנו מלחמה אמיתית", הוא אמר. "ל-11 אלף אברכים שמקבלים 1,040 שקלים בחודש נשקפת סכנה יומיומית. הייתה גזירת גיוס בנות והודעתי לשר המשפטים נאמן שבמידה וזה עובר, אנחנו מיידית בחוץ. זו הייתה ההוראה של הרבנים".

"בקדנציה האחרונה פעלנו באחדות"

סגן שר הבריאות ליצמן העדיף למקד את דבריו במאבקים הפנימיים בציבור החרדי ואמר: "אנשים מתוכינו, שלא מצביעים, אמרו לנו שזה בגלל שאנחנו רבים בינינו. בקדנציה האחרונה פעלנו באחדות".

בסוגיית לפיד, אמר ליצמן כי "אם הוא יעלה נגדינו קמפיין בעניין הגיוס, נזכיר לכולם בדיוק מה הוא עשה בצבא".