אריה אלדד ומיכאל בן-ארי הכריזו על הקמת מפלגה חדשה

חברי הכנסת אריה אלדד ומיכאל בן ארי הודיעו על פרישתם מסיעת האיחוד הלאומי ועל הקמת מפלגה חדשה בשם "עוצמה לישראל". ההודעה על הקמת המפלגה מגיעה כתגובה לאיחוד בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי הקורם עור וגידים. ח"כ אלדד: "בימים קשים אלה מדינת ישראל זקוקה לעוצמה חדשה"

שני חברי הכנסת מסיעת האיחוד הלאומי, אריה אלדד ומיכאל בן-ארי, הודיעו הבוקר על הקמת מפלגה חדשה במסגרתה יתמודדו השניים בבחירות לכנסת ה-19. במסיבת עיתונאים שקיימו השניים הם הציגו את שמה של המפלגה - "עוצמה לישראל" ואת סיסמת הקמפיין - "בלי חובות אין זכויות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הסיסמה שנבחרה, נלקחה מסיסמת הבחירות של מפלגת ישראל ביתנו משנת 2009 - "בלי נאמנות אין אזרחות". השניים החליטו כי בראש רשימת המפלגה לכנסת יעמוד ח"כ אלדד ואחריו יוצב ח"כ בן-ארי. במקום השלישי ברשימה יוצב פעיל הימין ברוך מרזל.

ההחלטה התקבלה כמעין "תגובת נגד" לאיחוד בין מפלגות הבית היהודי לאיחוד הלאומי, אשר החל לרקום עור וגידים. לאחר שמרזל וח"כ בן-ארי התפלגו ממפלגת "ארץ ישראל שלנו", היה ברור כי הם יחברו לח"כ אלדד, שעומד בראש מפלגת "התקווה".

ח"כ אריה אלדד אמר בתגובה להקמת המפלגה החדשה כי "ח"כ מיכאל בן ארי ואני הכרזנו היום על הקמת הסיעה כי להבנתנו, בימים שבהם מאות אלפי אזרחי ישראל יושבים במקלטים תחת איום הרקטות מעזה וממשלת ישראל מספקת לרצועה חשמל ומים אנחנו צריכים להעניק למדינת ישראל את העוצמה החסרה".