המערכת הפוליטית ממתינה בציפייה: אולמרט חוזר מחר לארץ - האם יחזור לפוליטיקה?

אהוד אולמרט מתלבט כבר שישה שבועות - האם להצטרף להתמודדות בבחירות הקרובות או לצפות בהן מהצד. למרות הערעור החריף שהגישה הפרקליטות נגד זיכויו והאיחוד בין נתניהו לליברמן שיעלה את הרף לו יזדקק כדי לזכות שוב בראשות הממשלה ומצבה העגום של קדימה, יש מי שטוען בתוקף שהוא עוד עשוי לרוץ. ההחלטה טרם התקבלה

מחר בערב צפויה לנחות בארץ טיסה ובה האיש שגורמים במערכת הפוליטית ממתינים למוצא פיו. ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, יחזור עם כל ההתלבטויות לקלחת של הארץ, שמחכה לשמוע האם יחזור למערכת הפוליטית או לא. חברי קדימה צפויים לקבל אותו בחום - כמי שעשוי להציל אותם מתוצאות מאכזבות במיוחד בבחירות הקרובות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

המערכת הפוליטית גועשת בימים האחרונים עם שמועות עקשניות על חזרתו של אולמרט למגרש הפוליטי. יותר משהוא החליט, יש לא מעט אנשים שהיו שמחים להחליט במקומו. גם אם ירוץ בבחירות, טרם ברור אם זה יהיה במסגרת ביתו הפוליטי הקודם קדימה, שנחשבת בימינו למותג בעייתי שגם נתון לחובות. עם זאת, גם מסגרת פוליטית עתידית צפויה לכלול את שאול מופז או פליטים אחרים מקדימה.

אבל על אף השמועות, לפי שעה נראה שאין סיבה פוליטית אמיתית להתלבטות הארוכה של אולמרט, שנמשכת רק שישה שבועות, בעוד לבחירות נותרו פחות מעשרה. בזמן שעבר, הליכוד התאחד עם ישראל ביתנו, וכעת הרף אליו אולמרט צריך להגיע כדי לזכות שוב בראשות הממשלה עלה מ-20 ומשהו מנדטים ל-30 ומשהו וכמעט 40.

עוד ממאורעות השבועות האחרונים - מפלגת העבודה של יחימוביץ' ויש עתיד של לפיד התחזקו גם הן, כך שאולמרט עלול למצוא את עצמו לא ראש ממשלה, ואפילו לא מנהיג המפלגה הגדולה בגוש שלו, השמאל-מרכז.

ישנם סימנים נוספים שמחזקים את ההשערה שלא ירוץ. הפרקליטות הגישה רק בשבוע שעבר ערעור חריף על זיכויו של אולמרט בפרשות השונות, ציפי לבני מסמנת שהיא לא חוזרת לפוליטיקה, וודאי שלא כדי לרוץ עם אולמרט, והרשימה המסתמנת של אולמרט, אם תהיה, נראית בעייתית מאוד.

אז מדוע אנחנו עדיין מתבשרים שאולמרט צפויע לחזור? כי יש לא מעט ח"כים שהיו מאוד רוצים שירוץ. לאו דווקא לטובתו, אלא למען האינטרסים שלהם. מעבר לזה, האופי של אולמרט עשוי לגרום לא לחזור ולרוץ על אף ולמרות הכל.

בזמן שהפוליטיקאים מקווים לחזרתו, חבריו ובני משפחתו של אולמרט דווקא מתנגדים. החלטה, לפי שעה, טרם התקבלה.