צפו: עימות סוער בין דנון לזועבי

היום משודרת בפעם הראשונה התכנית "מערכת בחירות" עם דנה ויס ואודי סגל, שיסקרו את הקמפיין הפוליטי לקראת הבחירות המתקרבות לכנסת. בתוכנית הראשונה מתעמתים חברי הכנסת חנין זועבי ודני דנון שמחליפים האשמות ומתווכחים בלהט

"מערכת בחירות" - מגזין פוליטי חדש בהנחייתם של דנה ויס ואודי סגל עלה היום לאוויר וישודר בימים א' ב' וג'. במהלך התוכנית יסקרו השניים את כל ההתפתחויות לקראת הבחירות המתקרבות לכנסת ויעמתו באולפן בין פוליטיקאים. היום, שני חברי כנסת שנמצאים בעימות ראש בראש גם מחוץ לאולפן - ח"כ חנין זועבי (בל"ד) מול ח"כ דני דנון (ליכוד).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היא צריכה להיות בבית הכלא, בבית האסורים ולא בבתי המחוקקים", אמר דנון. "שם המקום שלה אחרי כל מה שהיא עשה בארבע השנים האחרונות. אני מקווה שנצליח לפסול אותה מלהיות בכנסת הבאה".

דנון הוסיף: "ראינו את המרמרה, שהיא הייתה על הספינה, פגעה בחיילי צה"ל, לא פיזית אבל הייתה עם המחבלים שפגעו בחיילי צה"ל, קראה לאינתפיאדה אלימה, הולכת נגד מדינת ישראל וזה מקומם את הציבור בישראל. החוק מאפשר פסילה של אנשים שכמוה ואני מקווה מאוד שבכנסת ה-19 היא תהיה מאחורי סורג ובריח ולא בכנסת ישראל".

"דנון הוא שופט, סוהר והכל"

ח"כ זועבי השיבה: "הוא רוצה להיות שופט וסוהר והכל. הוא חבר כנסת והוא לא קובע את חוקי המשחק, וגם אני לא קובעת את חוקי המשחק. אם אנחנו במדינה דמוקרטית, דמוקרטיה זה חופש ביטוי, פלורליזם פוליטי, אני לא רוצה שהוא יצביע לי, וגם אני לא רוצה שהציבור שלו יצביע לי".

זועבי הדגישה: "עקרון יסוד של הדמוקרטיה הוא לא קונצנזוס של הרוב, ולא טרור פוליטי שהוא רוצה לעשות ולא רק נגד האזרחים הערבים, אלא נגד כל חופש הביטוי גם של המרכז, גם של זכויות האדם, גם של עמותות לזכויות אדם. הימין רוצה להשתלט על המדינה. אני חושבת שהימין הוא סכנה לא רק לח"כ חנין זועבי ולא רק לאזרחים הערבים - הימין הפשיסטי הוא סכנה למדינה".

דנון הצהיר כי "חנין זועבי חצתה את הקווים. אנו רגילים לשמוע חברי כנסת ערבים שאומרים דברים שאנחנו לא אוהבים לשמוע – זה קורה כי זה חלק מהדמוקרטיה. אבל מעשים כמו המנטור הפוליטי שלה, עזמי בשארה, שבגד במדינת ישראל, היא ממשיכה את דרכו. לעלות על ספינה שפגעה בחיילי צה"ל זה מעשה. מפריע לי כי היא מנצלת את הדמוקרטיה הישראלית כדי לפגוע בה".