ח"כ בר-און: "לא רק לבני ורמון פנו לפרס"

יו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ רוני בר-און התייחס בריאיון ל"אולפן שישי" למספר סוגיות, וביניהן שאלת התמודדותם של אולמרט, לבני ונשיא המדינה פרס בבחירות הקרובות. "לא רק לבני ורמון פנו לפרס", אמר. כמו כן, התייחס לריאיון שהעניק אבו מאזן לחדשות 2. "הקיפאון המדיני מועיל עשרות מונים לפלסטינים מלישראל", אמר

יושב-ראש ועדת החוץ והביטחון ח"כ רוני בר-און (קדימה), העניק הערב ריאיון ל"אולפן שישי" ובו שטח את משנתו בכל הנוגע לסוגיות פוליטיות בוערות כגון שאלת התמודדותם של ציפי לבני ואהוד אולמרט בבחירות הקרובות, אופן התנהלותו של יו"ר סיעתו שאול מופז והריאיון שהעניק יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לחדשות 2 בשבוע שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אינני יודע מהי החלטתם של אולמרט ולבני", פתח בר און את דבריו. "אך מה שאני אומר הוא ששני האנשים האלה צריכים לקבל החלטה שהיא לא קלה מבחינתם", הוסיף והדגיש: "כדי להעביר את ממשלת נתניהו מכהונתה - צריך לוותר על האגו ולאחד כוחות. יחד עם זאת, סקרים זה דבר נכון - והם לא מחמיאים לנו (קדימה) כרגע".

בר און ציין, כי "השאלה שצריך לשאול היא 'על מה הבחירות האלה?'. האם הן על מחיר הקוטג', כמו שדורשת יחימוביץ'? או על לימודי הליבה כמו שדורש יאיר לפיד?". עוד אמר, כי "ישנה את סוגית סוריה - רמת הגולן לוחכת אש. הבעיה האירנית מוכרת ובמצרים עולה האסלאם הקיצוני. נוסף על כך, אסור להגיד שיש 'קרע' בינינו לאמריקנים כי אז יגידו שאני מסכסך - אז אגיד 'מתיחות'".

"הקיפאון המדיני מועיל לפלסטינים יותר מלישראל"

במהלך דבריו,  התייחס בר און לראיון שהעניק אבו מאזן לחדשות 2 לפני כשבוע. "זה היה ריאיון חשוב, אך אבו מאזן לא תמים", אמר והדגיש: "הקיפאון בתהליך המדיני מועיל לפלסטינים עשרות מונים יותר ממה שהועילו להם כל פעילויות הטרור. אנחנו עכשיו מצטיירים כסרבני השלום - במקום שהם יהיו".

"לא רק רמון ולבני נפגשו עם פרס"

יו"ר ועדת החוץ והביטחון אף התייחס לשאלת התמודדותו של נשיא המדינה שמעון פרס בבחירות הקרובות. "צריך להניח לפרס לעשות את עבודתו כפי שהוא מבצע אותה - מצוין". הוא הוסיף, כי "לא רק שמות כמו רמון ולבני נפגשו עמו באותו הנושא".

בר און הוסיף והתייחס למערכת הבחירות הקרובה, חלק שבחים ליו"ר סיעתו שאול מופז - והאשים את התקשורת באופן סיקורו. "בסוף היום, בא יהודי שנותן 35 שנים מחייו למדינת ישראל", אמר והפנה אצבע מאשימה לתקשורת: "מה שאתם (העיתונאים) עושים זה דבר שלא ייעשה. ישבתי איתו בחדרים סגורים בעת ששלח את שני בניו למבצעים ושריר לא זע בפניו - למרות שידע שישנה אפשרות שיקבל אותם בארון".

יו"ר ועדת החוץ והביטחון הוסיף עוד, כי "נכון, הוא עשה טעויות פוליטיות. הוא טירון פוליטי ולא מבין בפוליטיקה, אך לאיש הזה יש זכויות שאי אפשר להתעלם מהן".