יחימוביץ' על פרישת שגיא: "לא נפנה עורף לקורבן"

אחרי כמה ימים החליטה יושבת-ראש העבודה להסיר את מעטה העמימות סביב הפרשה והתייחסה לראשונה לטלטלה במפלגתה, שהתרחשה בעקבות אישה שטענה כי הבכיר הביטחוני ביצע בה לכאורה מעשים פליליים לפני 39 שנים. "הדוגמה האישית כאן היא קריטית", הדגישה

יושבת-ראש העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', התייחסה היום לראשונה לפרישתו של אלוף (מיל') אורי שגיא מההתמודדות על מקום ברשימת מפלגתה לכנסת. בחדשות 2 נחשף השבוע כי הרקע למהלך היה תלונת אישה שטענה על מעשים פליליים לכאורה שביצע בה שגיא לפני עשרות שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אי אפשר להפנות עורף לקורבן - גם אם זה מזיק פוליטית וגם אם משלמים על כך מחיר", אמרה ח"כ יחימוביץ' בכנס הנשים המתמודדות בפריימריז בעבודה. היא הדגישה כי "הרף שלנו הוא לא פלילי. יש לנו רף אחר - והוא בתחום המוסרי". יושבת-ראש העבודה הוסיפה כי "הדוגמה האישית כאן היא מאוד קריטית, כי ברגע הזה אנחנו נבחנות כמנהיגות".

שגיא הודיע על הצטרפותו למפלגה רק לפני כשבועיים, ו"שובץ" בקטגוריית "הביטחוניסט". תחילה מסר כי החליט לפרוש עקב סיבות רפואיות-משפחתיות. היום טענה אישה נוספת בדף הפייסבוק של יחימוביץ' כי שגיא הטריד אותה בעבר כששימש מפקד אוגדה. הוא עצמו טוען כי לא היו דברים מעולם, ומאשים כי יריבים פוליטיים ביצעו בו "סיכול ממוקד", כהגדרתו.