השר כחלון הודיע: "לא אקים מפלגה"

שר התקשורת והרווחה הפורש הודיע הערב כי למרות ממצאי הסקר הפנימי שהתקבלו אתמול ולפיהם יכול היה לגרוף בין 18-20 מנדטים אם יקים מפלגה חדשה - אין בכוונתו לבצע מהלך שכזה בבחירות הקרובות לכנסת ה-19. "לא התכוונתי לפגוע בליכוד", אמר למקורביו

התקבלה ההכרעה: השר משה כחלון צפוי להודיע מחר כי לא יתמודד ויחזור לתכניותיו המקוריות לנסוע ללימודים באוניברסיטת הרווארד שבארצות הברית. החלטתו של כחלון באה אחרי סוף שבוע של התייעצויות קדחתניות עם מקורביו ובני משפחתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על אף הפרסומים האחרונים, שהכריזו כי השר הפורש שוקל להקים מפלגה עצמאית, ועל רקע ממצאי הסקר הפנימי שהתקבל אתמול ולפיו צפוי היה כחלון לגרוף בין 18-20 מנדטים בבחירות הקרובות - מסרו הערב מקורביו כי בתום התחבטויות ארוכות, החליט שלא לבצע את המהלך. עוד נמסר, כי כחלון יסביר מחר את החלטתו בכך ש"לא התכוון לפגוע בליכוד".

אתמול התקבל "הסקר המכריע": "יש עוצמה"

השר הפורש משה כחלון עתיד היה להכריע בשאלת התמודדותו ברשימה חדשה בבחירות על סמך ממצאי סקר מיוחד שערכו אנשיו והגיעו לידיו אמש. מתוצאות הבדיקה עלה שמפלגה חברתית בראשותו צפויה לגרוף 18-20 מנדטים מקולות הבוחרים.

אייל אריאל, יועץ התקשורת של כחלון, אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "הסקר מאשש את מה שחשבנו: למפלגה חברתית בראשות כחלון תהיה עוצמה רבה. מהממצאים עלה בבירור כי הוא בהחלט יכול להקים רשימה, וכעת - הכל תלוי רק בו".

אריאל סיפר כי שוחח עם כחלון גם אחרי שקיבל לידיו את התוצאות המחמיאות, אך הדגיש אתמ כי עד כה טרם קיבל החלטה סופית בסוגיה. "הוא מאוד מתלבט", הסביר. "זה צעד שלא יהיה לו קל לעשות. דיברתי איתו הבוקר ונמשיך להיפגש כדי לדון בנושא, אך אין לי שום יכולת לצפות מה יחליט בסופו של דבר".

עם זאת, הוסיף היועץ כי ממצאי הסקר "הוכיחו שיש מקום למפלגה חברתית בראשות כחלון. הציבור בישראל מאותת שהוא מאוד מעריך ומוקיר אותו".