יתמודד או לא? כחלון יכריע בהתאם לתוצאות סקר מהערב

בשלושת השבועות האחרונים, מאז שהודיע על פרישתו, מלווה את המערכת הפוליטית אי ודאות כבדה שעשויה להסתיים בשעות הקרובות. השר יקבל לידיו את ממצאיו של סקר שהזמינו מקורביו, וכך עשוי לקבל את ההכרעה הסופית

הסערה במערכת הפוליטית סביב עתידו הלוט בערפל של השר הפורש משה כחלון נמשכת, אבל ייתכן שכבר בשעות הקרובות תתקבל ההכרעה הסופית: האם, כפי שהצהיר, יפרוש מהחיים הפוליטיים – או שיחליט להתמודד ברשימה חדשה לכנסת הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מה שעשוי להביא את התחבטויותיו של כחלון בסוגיה אל סופן הן תוצאות סקר חדש שביקשו אנשיו. במקביל, הזמינו גם כמה מכלי התקשורת סקרים בניסיון לנבא את כוחו האלקטורלי של כחלון – אם אכן יחזור בו מהחלטתו לפרוש.

נתונים חדשים על התמיכה שהוא צפוי לגרוף מנבאים תחזית שונה למדי מזו שהצטיירה בסקר של רפי סמית, שניבא למפלגה בראשות כחלון לא פחות מאשר 20 מנדטים.

האם התמונה האופטימית הייתה מופרזת?

מהתמונה כעת עולה כי היקף ההצבעה לטובתו צפוי להיות מצומצם בהרבה – ובכל מקרה, לא נראה שיהיה בכוחו לאיים על שלטונו של נתניהו.

ההכרעה שתתקבל באשר לבחירות הקרובות עשויה להיות כורח המציאות, ולא בהכרח באופן שבו תכנן כחלון להתנהל. במקביל, ככל שחרושת השמועות ואי-הוודאות בנושא נמשכים, הולך ומצטבר נגדו כעס רב בליכוד – והיו בתנועה מי שאמרו כי לבסוף יהיה עליו לספק הסבר מניח את הדעת לזגזוגים.