האיחוד עם ישראל ביתנו אושר ברוב: "יורש? אמשיך להנהיג את הליכוד"

חברי ועידת הליכוד הצביעו ברוב גדול בהצבעה לא חשאית בעד איחוד הליכוד עם מפלגת "ישראל ביתנו". ראש הממשלה נתניהו הבהיר כי הוא יעמוד בראש המפלגה, והוסיף שמפלגתו תישאר "עצמאית". נתניהו לחברי הוועידה: "האיחוד יאפשר לנו להמשיך להנהיג בעוצמה כשאנו נשענים על גוש גדול של המחנה הלאומי". ליברמן: "צעד היסטורי"

לאחר המפץ הפוליטי - חברי ועידת הליכוד התכנסו והכריעו באופן מוחץ בעד האיחוד עם מפלגת "ישראל ביתנו". למרות ניסיונות של השר מיכאל איתן באיסוף הצבעות להצבעה חשאית - התקיימה לבסוף הצבעה גלויה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

"אני מאמין שבעת הזאת חיוני שהמחנה הלאומי יאחד כוחות וזו הסיבה שביקשתי מאביגדור ליברמן לרוץ ברשימה משותפת איתנו- עם הליכוד. אני מבקש להבהיר שהליכוד יישאר מפלגה עצמאית, מפלגה שתמשיך את דרכו בשמירה על ביטחון ישראל, ארץ ישראל ובשמירה על מורשת ישראל", הדגיש ראש הממשלה בנימין נתניהו. "האיחוד יאפשר לנו להמשיך להנהיג בעוצמה כשאנו נשענים על גוש גדול של המחנה הלאומי המלוכד".

הוא ציין כי "הליכוד ימשיך להיות מפלגה לאומית וליברלית, ימשיך להיות מבואה של כל אזרחי ישראל - ספרדים, אשכנזים, דתיים, חילונים, עולים חדשים, אזרחים ותיקים - של הרוב ושל המיעוטים כי הליכוד הוא של כולם".

בניגוד לדיווחים בשבוע האחרון שראשות הממשלה תיעשה ברוטציה אמר נתניהו: "אני רוצה להוגיע לכם שאני מתכוון להמשיך להנהיג את הליכוד גם בהמשך, הליכוד תנהיג את המדינה", והוסיף כי הוא ינהיג את הליכוד עוד הרבה שנים.

ליברמן: "צעד היסטורי לחזיוק ישראל"

שר החוץ ויושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, אמר כי האישור שנתנו היום חברי ועידת הליכוד לריצה המשותפת עם "ישראל ביתנו" הוא צעד היסטורי וחשוב שיביא לדבריו "לחיזוקה של מדינת ישראל ולהובלתה על-ידי הנהגה מנוסה מאוחדת".

הוא הדגיש כי הצעד "יאפשר להקים לאחר הבחירות ממשלה יציבה וחזקה שתוכל להתמודד בצורה הטובה ביותר עם האתגרים הניצבים בפני מדינת ישראל. צעד זה יחזיר את יכולת המשילות וייצר חוסן פנימי ועוצמה כלפי חוץ". לבסוף אמר כי המפלגות יוצאות לדרך משותפת למען מדינת ישראל ואזרחי ישראל.

נבלם ניסיון נתניהו למנוע הצבעה חשאית

נתניהו ניסה ביממה האחרונה למנוע אפשרות של הצבעה חשאית, שמגדילה את הסיכוי שההסכם עם ליברמן לא יאושר, אך בית הדין של התנועה התערב.

אנשי ועדת הבחירות של הליכוד פנו כבר אמש לח"כ מיכאל איתן וביקשו ממנו להשיג את 400 החתימות הדרושות כדי לבקש הצבעה חשאית עד השעה 12:00 בצהריים. ח"כ איתן עתר בתגובה לבית הדין של התנועה, וזה פסק שאפשר יהיה להגיש את החתימות עד סוף פרק הנאומים בוועידה.