סקר ראשון אחרי האיחוד: הליכוד-ביתנו מובילה עם 42 מנדטים

ערב האישור הסופי של יוזמת המיזוג עם ישראל ביתנו זכה המהלך לתמיכה גורפת מצד הציבור: גוש הימין המאוחד צפוי לזכות במקום הראשון, בפער ניכר מהעבודה - שצפויה לגרוף אחריו 23 מנדטים. "יש עתיד" של לפיד עם 9 מנדטים בלבד

יום לפני שמוסדות הליכוד יתבקשו לאשר את יוזמת המיזוג עם ישראל ביתנו, מראים הערב מממצאי סקר המהדורה המרכזית של חדשות 2 תוצאה שיכולה להשביע את רצונו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו: רשימת הליכוד-ביתנו צפויה לגרוף 42 מנדטים ולהיות הגדולה בכנסת הבאה. הסיעה הגדולה אחריה, לפי הממצאים, היא העבודה - שממוקמת בפער ניכר עם 23 מנדטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הסקר נערך אחרי פרסום יוזמת המיזוג בין ישראל ביתנו לליכוד. מפילוח ההצבעה עלה כי בעקבות המהלך, התחזק גוש הימין - מה שהביא את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לקבל את הנתונים בשביעות רצון. בתגובה ראשונה עליהם הביע תקווה שהרשימה המשותפת רק תתחזק עם התקרבות מועד הבחירות.

אותה הערכה מתבססת, בין היתר, על שההתנגדות למיזוג נמצאת כעת בשיאה וכן על העובדה שהרשימה המשותפת טרם השיקה את קמפיין הבחירות הרשמי שלה.

נתונים חשובים נוספים שעלו מהסקר נוגעים להיחלשות של רשימת "יש עתיד" בראשות יאיר לפיד. לעומתו, מבססת שלי יחימוביץ' את כוחה ואת מפלגת העבודה כסיעה השנייה בגודלה בכנסת הבאה.  

נוסף על כך, בבחינת הגושים הפוליטיים עלה כי בעוד שהליכוד-ביתנו צפויה לגרוף 40 מנדטים, עשוי גוש שמאל-מרכז לקבל 38 מנדטים מקולות הבוחרים בישראל.

את הסקר ערך מכון "מאגר מוחות" בניהולו של ד"ר יצחק כץ. השתתפו בו 504 נשאלים. טעות הדגימה - 4% (+/-).