יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בריאיון מיוחד לאחר האיחוד: "כל פוליטיקאי רוצה להיות ראש הממשלה"

בריאיון מיוחד לאולפן שישי, מגלה שר החוץ אביגדור ליברמן כי השיחות על האיחוד בין הליכוד לישראל ביתנו החלו כבר לפני שנה: "זה מעיד על האמון". הוא דחה את הטענות לפיהן סיכם עם נתניהו על רוטציה לתפקיד ראש הממשלה אך לא הכחיש את שאיפותיו הפוליטיות: "כל חייל רוצה להיות רמטכ"ל"

יממה לאחר המפץ הפוליטי הגדול, שאיחד בין הליכוד לישראל ביתנו, מתייחס שר החוץ אביגדור ליברמן למהלך. בריאיון מיוחד לאולפן שישי הוא דוחה את הטענות לפיהן הסכים עם נתניהו על רוטציה לתפקיד ראש הממשלה אך לא הסתיר את שאיפותיו לעתיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ליברמן נשאל אודות הפרסומים לגבי הסכם בינו לבין נתניהו לפיו בשנה הרביעית לממשלה, בהנחה שתהיה כזאת, יכהן כראש ממשלה. "חד וחלק זה לא נכון, אני תומך בראש הממשלה לקדנציה מלאה", הכחיש שר החוץ נמרצות.

על פי מתווה ההסכם שהושג עם ראש הממשלה, יוכל ליברמן לבחור באחד משלושת התפקידים הבכירים: שר החוץ, שר הביטחון ושר האוצר. "אין ספק שהנטייה הטבעית שלי היא להישאר במשרד החוץ וכנראה שזה מה שיהיה".

"אין לי אובססיה להיות ראש ממשלה אבל זאת המטרה"

שר החוץ נשאל לגבי השאיפות הפוליטיות האישיות שלו ולא הכחיש כי ברצונו להגיע בסופו של יום לשלטון. "כל חייל חייב לשאוף להיות רמטכ"ל, וגם כל פוליטקאי רוצה לעמוד בסופו של דבר בראש המערכת", הבהיר ליברמן. "אין לי אובססיה לזה, אבל זאת המטרה".

לאחר ההודעה על האיחוד בין שתי המפלגות נפוצו שמועות על כך ששר החוץ וראש הממשלה נסעו לארה"ב על מנת לקבל את ברכתו של היועץ ארתור פינקלשטיין למהלך. "אני מאוד מכבד את דעתו, אבל הוא שקוע כרגע במערכת הבחירות בארה"ב", הבהיר ליברמן. "אני תמיד מתייעץ עם כולם אבל בסופו של דבר מקבל החלטות לבד".

ליברמן דחה את הטענה לפיה המהלך לאיחוד המפלגות היה מונע מפחד ממהלך דומה של מפלגת מרכז-שמאל חדשה. "השיחות התחילו לפני שנה, לא אחרי משפט אולמרט ולא אחרי יאיר לפיד", טען יו"ר ישראל ביתנו. "עצם העובדה שזה לא הודלף מעידה על האמון בין שני האנשים ועל היכולת לנהל את העניינים כמו שצריך".

לדבריו, למרות המהלך הפוליטי שעשוי להפוך אותו לשותף הבכיר בממשלה הבאה, אין בכוונתו לפנות ליועץ המשפטי לממשלה במטרה שיכריע בעניין התיק שעדיין עומד נגדו בפרקליטות. "את כל הפניות, ההבהרות והעדויות נתתי, הכדור כרגע לא במגרש שלי", הדגיש.

הליכוד וישראל ביתנו מתאחדות - סיקור מיוחד:

ליברמן: "המיזוג נרקם כבר לפני חודשיים"

האיחוד צפוי לגרוף 47 מנדטים

התנגדות בליכוד: ההסכם יחסל אותנו

נתניהו וליברמן: "האיחוד הוא מה שהעם בישראל רצה"

תגובות זועמות בשמאל ובמרכז: "הליכוד שבר חזק ימינה"

הזוג המוזר: ההיסטוריה של ליברמן ונתניהו

מתנגדי האיחוד: דורשים הצבעה חשאית