הזוג המוזר מתאחד: חזרה להיסטוריה של ליברמן ונתניהו

אחרי שנתניהו הביא את ליברמן לשמש כמנכ"ל הליכוד לפני כ-20 שנה, ואחרי שליברמן פרש ממנו בזעם והקים מפלגה חדשה, מאחדים שני האישים כוחות לקראת הבחירות לכנסת הבאה. למי ששכח ולמי שרוצה להיזכר: סיפורו של הזוג המוזר של הפוליטיקה הישראלית שמתאחד הערב

הזוג המוזר של הפוליטיקה הישראלית מתאחד אחרי 13 שנה. נתניהו וליברמן שמקימים הערב את הסיעה הגדולה שהייתה בישראל זה שנים, החלו לשתף פעולה כבר לפני 20 שנה במצודת זאב. ליברמן הובא על ידי נתניהו להיות מנכ"ל הליכוד ואיש סודו. היחסים התקררו אחרי שנתניהו נבחר לראש הממשלה. ליברמן אולץ להתפטר מתפקידו כמנכ"ל המשרד. "היו חילוקי דעות, בין החברים הכי קרובים מקובלים חילוקי דעות", אמר ליברמן אחרי שעזב את הליכוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ליברמן נטש בעלבון את הליכוד כדי להקים מפלגה חדשה. "זאת מפלגה עצמאית עם תוכנית ברורה משלה. מקווה שירגישו אותנו בתור מפלגה. אם הייתי רוצה להישאר בליכוד הייתי נשאר בליכוד", אמר ב-1999, עם הקמת "ישראל ביתנו". במשך שנים שמר על יחסי איבה עם נתניהו. ערב בחירות 2006 ליברמן אפילו אמר עליו שהוא "לחוץ והיסטרי".

נתניהו, מצדו, חשד שנים שליברמן הוא חלק מחבורת רמון-מרטין שלאף-דרעי שרק רוצה להפילו מהשלטון. "אני בטוח שבפעם הבאה אנחנו נהיה מפלגת השלטון", הכריז יו"ר ישראל ביתנו אחרי שבבחירות 2006 כמעט הצליח לגבור על נתניהו. רק 116 קולות הפרידו אז בין מפלגתו הצעירה לליכוד. ייתכן שכבר אז הבין ליברמן שלא ידיח את נתניהו מראשות מחנה הימין.

במשך שבע שנים התנהלו לפרקים מגעים בין ליברמן לנתניהו על האיחוד שהתרחש הערב. בימים האחרונים הם הבשילו. אל תטעו בחיוכים. השניים האלה עדיין חושדים מאוד זה בזה, אבל הם הבינו שאו שיהיו תלויים זה בזה -או שיהיו תלויים זה לצד זה.