לפיד ממשיך להתחזק: ד"ר עדי קול מצטרפת ל"יש עתיד"

שחקן חיזוק נוסף מצטרף למפלגת "יש עתיד" של יאיר לפיד: ד"ר עדי קול, יוזמת ומקימת "אוניברסיטה בעם". בכך, הופכת "יש עתיד" למפלגה עם הכי הרבה נשים בכנסת

בטרם יפרסם רשמית את הרשימה המלאה של מפלגתו "יש עתיד" בבחירות הקרובות, נחשף הערב שם נוסף, שיסגור ככל הנראה את העשירייה הראשונה במפלגה של יאיר לפיד: ד"ר עדי קול, יוזמת ומקימת "אוניברסיטה בעם", תצטרף על פי המסתמן למפלגה ועל כך יוכרז רשמית בימים הקרובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש עתיד" הופכת למפלגה עם הכי הרבה נשים בכנסת. לפיד התחייב להציב ארבע נשים בכל עשירייה ברשימה, כך שאם באמת תזכה ב-22 מנדטים בבחירות הקרובות כפי שמבטיח לפיד - תכניס לפחות שמונה נשים לכנסת.

הערב חשף לפיד שני מתמודדים חדשים במסגרת רשימת מפלגתו: ראש עיריית הרצליה יעל גרמן וראש עיריית דימונה מאיר כהן, שצפויים להיות משובצים במקום גבוה ברשימה.

"יעל ומאיר הם בדיוק האנשים שיודעים שהשיטה לא עובדת", אמר לפיד בהצגת השניים. "הם אלה שמתמודדים כבר שנים, כל יום מחדש, עם זה שהפוליטיקאים שלנו לא דואגים לציבור, אלא רק לעצמם. הם פה כי הם הבינו שעד שלא נחליף את השיטה, שום דבר לא יזוז פה".

"יעל ומאיר פה כי ככה 'יש עתיד' עובדת", המשיך לפיד. "אנחנו מביאים את המקצוענים הכי טובים בארץ, בכל התחומים, מפני שבשביל להחליף את השיטה צריך לדעת איך השיטה עובדת. צריך לדעת איך נלחמים בבירוקרטיה, בשחיתות ובתרבות הסקטורים ובפוליטיקה הישנה שדואגת רק לעצמה. הם יודעים את זה, כי הם עשו את זה כראשי עיריות, ועכשיו הם יביאו את הידע הזה לכנסת ולממשלה".

גרמן נראתה נרגשת מהמעמד. "14 שנים אני מכהנת כראש עיריית הרצליה. ראיתי מקרוב, יום יום, את האופן בו המערכות השלטוניות מנהלות את חיי האזרחים. למי שעוקב מקרוב אחר ההתנהלות הזו אין מנוס מלהגיע למסקנה שמשהו יסודי, בסיסי, לא עובד", אמרה ראש עיריית הרצליה. "המדינה הזו שכולנו כל כך אוהבים צריכה לעבור שנוי יסודי, כדי שהילדים שלנו יוכלו לחיות בה, לעבוד להתפרנס ולרכוש דירה".

כהן אמר במסיבת העיתונאים: "מה שמאחד אותנו ברשימת 'יש עתיד', הוא הרצון של כולנו לתקן את השיטה והעיוות. אנחנו מתייצבים מאחורי יאיר לפיד, אחרי היכרות ארוכה ובידיעה שיש לנו ולכם, על מי לסמוך. אנחנו כאן להילחם במיסוי המטורף, להילחם במחיר המים הבלתי מוצדק. זאת לא גזירה משמיים".