לבני נוטה לרוץ בבחירות בראשות מפלגת מרכז חדשה

מקורביה של יו"ר קדימה לשעבר מעריכים כי היא ככל הנראה תתמודד במערכת הבחירות לכנסת ה-19 ותעמוד בראשות מפלגת מרכז חדשה. תבחן אפשרות חבירה ללפיד ויחימוביץ'. "היא תתמודד ללא קשר להחלטתו של אולמרט אם לחזור"

שוקלת ברצינות להתמודד. לבני (חדשות 2)

הקאמבק של לבני? יו"ר קדימה לשעבר, שהתפטרה מהכנסת לפני כחצי שנה ושוקלת זה זמן רב את המשך דרכה הפוליטית, עשויה לשוב כבר לכנסת ה-19 כמנהיגת מפלגת מרכז חדשה. מקורביה התרשמו כי היא מתכוונת להתמודד בבחירות הקרובות ללא קשר להחלטתו של רה"מ לשעבר אהוד אולמרט אם לחזור לחיים הפוליטיים. כך מדווח הבוקר עיתון "הארץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אם תתמודד, צפויה לבני להניף את הדגל המדיני ולקרוא להסדר עם הנהגתו המתונה של אבו-מאזן. לדברי מקורביה, מהלך בו לבני תתמודד ותתמקד בנושא המשא ומתן עם הפלסטינים יבדל אותה הן מהליכוד והן ממפלגת העבודה. רה"מ נתניהו והליכוד לא פעלו בערוץ זה במשך 4 שנות כהונתה של הממשלה ואילו יחימוביץ' מניפה את הדגל החברתי-כלכלי ואינה מתמקדת בנושא המדיני.

בסביבתה של לבני טוענים כי היא צפויה לקבל החלטה בימים הקרובים, ללא כל קשר להחלטתו של רה"מ לשעבר אהוד אולמרט אם לשוב לחיים הפוליטיים כבר במערכת הבחירות הקרובה. מקורביה טוענים כי סקרים מעודדים שקיבלה לידיה, לפיהם מפלגה בראשותה עשויה לזכות ב-12 עד 16 מנדטים מעודדים אותה לרוץ בבחירות בראשות מפלגת המרכז החדשה שחיים רמון עמל על הרכבתה בתקופה האחרונה.

תרוץ כדי לחסום את נתניהו?

סיבה נוספת שגורמת ללבני לשקול ברצינות התמודדות היא האפשרות להקמת גוש חוסם לנתניהו לאחר הבחירות, באמצעות חבירה ללפיד ויחימוביץ'. "אם יתברר שחבירה כזו אכן תביא להקמת גוש חוסם לנתניהו, לבני לא תפסול את האפשרות", מסרו גורמים בסביבתה. מקורב ליו"ר קדימה לשעבר אף הוסיף כי בשלב זה היא "ויתרה" על החלום להיות ראש הממשלה וכי היא מעוניינת לכהן כשרת חוץ בממשלה אלטרנטיבית לנתניהו. "היא מעוניינת לקדם את תהליך השלום", אמר. ההחלטה הסופית של לבני אם להתמודד צפויה להתקבל בימים הקרובים.