דרעי שוב בש"ס: "מפשילים שרוולים"

אריה דרעי, שוב בצמרת ש"ס, יוצא היום לראשונה מזה 12 שנים מביתו ליום עבודה בראשות המפלגה. הפעם הוא ייאלץ לחלוק את ההנהגה עם אלי ישי ואריאל אטיאס, אבל הוא נראה די מרוצה בבוקרו הראשון. "מפשילים שרוולים - יוצאים לעבוד", הוא הכריז היום ביציאה מביתו. כשנשאל לכמה מנדטים יזכו השיב באופטימיות - "כמה שיותר"

היום שאחרי ההכרזה על הנהגה משולשת בש"ס: היו"ר המיתולוגי אריה דרעי, שחזר לביתו הפוליטי אחרי יותר מ-12 שנה, מתחיל להתרגל לתפקידו החדש וכבר מסתכל לעבר הבחירות הקרובות לכנסת. "מפשילים שרוולים - חוזרים לעבוד", אמר הבוקר דרעי לחדשות 2 באינטרנט, ביציאה מביתו בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יומו של דרעי, ששב להנהגת ש"ס אחר שנים של היעדרות יכלול פגישות עבודה שיעסקו בניהולה השותף, ובהכנות למערכת הבחירות הקרבה. הבוקר, באופן רשמי, הוא שב להנהיג את המפלגה.

כשנשאל כמה מנדטים ישיג השילוש ההנהגתי החדש ויוצא הדופן, שכולל מלבדו גם את אלי ישי ואריאל אטיאס - בינתיים ללא היררכיה ברורה, השיב דרעי באופטימיות: "כמה שיותר".

בתום הויכוח הממושך - הושגה פשרה

אמש נועדו השר אלי ישי ואריה דרעי בארבע עיניים, לאחר ויכוח מתמשך באשר לזהות ראש התנועה הבא. לאחר מכן הם הגיעו לביתו של הרב עובדיה יוסף והכריזו על ההנהגה המשותפת שגובשה.

"היתה לי שיחה עם הרב עובדיה ונעניתי מיד לבקשתו כי למען השלום כל אחד מאיתנו יוותר", אמר דרעי במסיבת העיתונאים שכינסה תנועת ש"ס. "אין כאן אף אחד שהפסיד, כולנו ניצחנו - עם ישראל ניצח והציבור שלנו ניצח שהוא רואה אחדות. לציבור שלנו תהיה הנהגה חזקה. נהיה נציגות לשכבות החלשות שאין להם פה, נצמצם פערים".

מטיוטת הפשרה שנחתמה בין הרב עובדיה יוסף, השר אלי ישי ואריה דרעי עולה כי לא יהיה עד לפחות אחרי הבחירות יושב ראש לתנועה. עם זאת, אלי ישי יוותר ראשון ברשימה ולאחריו אריה דרעי, שיכהן כראש מטה הבחירות. גם השר אריאל אטיאס יהיה בהנהגת התנועה. בש"ס הבהירו כי הסידור הוא קלנדרי בלבד ואין לו משמעות של ממש. במונחים הפנימיים במפלגה, הערב הזה מוגדר כהיסטורי.

השר אלי ישי צפוי להיות אחראי על שרי הממשלה וייצג את ש"ס בממשלה מול ראש הממשלה בנימין נתניהו. לעומתו, דרעי יהיה אמון על הסניפים , המועצות והישיבות. הבעיה יכולה להתעורר במשבר הראשון - אל מי יפנה ראש הממשלה? ככל הנראה לדרעי, שצפוי גם לעורר את המשבר הראשון.