הפשרה בש"ס: אלי ישי ראשון - אך לא היו"ר

מטיוטת הפשרה המסתמנת עולה כי לא יהיה יושב ראש לתנועת ש"ס לפחות עד אחרי הבחירות. עם זאת, אלי ישי יישאר מספר אחת ואחריו אריה דרעי, אך גורמים בש"ס מדגישים כי מדובר בסידור קלנדרי בלבד וכי ההנהגה תהיה משותפת - יחד עם השר אטיאס. הכרעה סופית תתקבל בקרוב

הקרב על ראשות תנועת ש"ס: מטיוטת הפשרה שנחתמת בין הרב עובדיה יוסף, השר אלי ישי ואריה דרעי עולה כי לא יהיה עד לפחות אחרי הבחירות יושב ראש לתנועה. עם זאת, על פי מה שמסתמן אלי ישי יוותר ראשון ברשימה ולאחריו אריה דרעי. גם השר אריאל אטיאס יהיה בהנהגת התנועה. מועצת חכמי התורה תתכנס הערב לאשר את ההסכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, גורמים בש"ס אומרים די מדובר רק בסידור קלנדרי כי בסופו של דבר תהיה הנהגה משותפת לדרעי ולישי ביחד. הרב עובדיה יוסף אמור לאשר בקרוב את מתווה הפשרה. ייתכן ותחול רוטציה בין השניים.

כעשרים פעילים מהתנועה לאיכות השלטון הפגינו מחוץ לבית הרב נגד חזרתו של אריה דרעי לפוליטיקה. "אל תיתן לדרעי לחזור לפוליטיקה, הוא יהרוס את ש"ס, הוא עבריין מורשע והוא לא יכול להיות שליח ציבור", צעקו המפגינים. במקום התפתח עימות מילולי בינם לבין אנשי הרב.

אלי ישי הבוקר: "דעת התורה תכריע ואציית לה"

לתפילת ראש החודש בבית הכנסת של הרב עובדיה יוסף בירושלים הגיע הבוקר מי שעדיין מחזיק בתפקיד יו"ר התנועה, השר אלי ישי. אריה דרעי לא הגיע כמנהגו לבית הכנסת של הרב, אך השר אריאל אטיאס, שתומך בשובו של דרעי ומעורב היטב בגיבוש המתווה לחזרתו לא הגיע גם כן היום.

בהתייחסות ראשונה למאבק על הובלת התנועה, אמר ישי: "דעת התורה תכריע בסוגיה ואני אציית לה. כך נגיע ליותר מנדטים". כשנשאל ישי האם דעת התורה תקבע רק לגבי המקום הראשון - או גם על יתר הרשימה, הוא ענה כי "התורה תקבע לגבי הכל, וכולם יישמעו לדברי הרב עובדיה". ישי נראה הבוקר נינוח, וניכר כי כבר השלים עם רצונם של בכירי המפלגה ובהם הרב עובדיה לראות לצדו או מעליו את אריה דרעי במערכת הבחירות הקרובה.