ישי מגיב לראשונה לשובו של דרעי: "התורה תכריע ואני אציית"

ברקע המאבק על הובלת ש"ס, מתייחס הבוקר לראשונה יו"ר התנועה לשובו המסתמן של אריה דרעי. "דעת התורה תכריע בסוגיה – ואני אציית לה", אמר בצאתו מתפילת ראש החודש בבית הכנסת של הרב עובדיה יוסף. "התורה תקבע לגבי הכל". הערב תתכנס מועצת חכמי ש"ס, ככל הנראה על מנת להכריע בסוגיית היו"ר

מתיחות שיא בש"ס, לקראת ההכרזה על האדם שיוביל את התנועה במערכת הבחירות: לתפילת ראש החודש בבית הכנסת של הרב עובדיה יוסף בירושלים הגיע הבוקר מי שעדיין מחזיק בתפקיד יו"ר התנועה, השר אלי ישי. אריה דרעי לא הגיע כמנהגו לבית הכנסת של הרב, אך השר אריאל אטיאס , שתומך בשובו של דרעי ומעורב היטב בגיבוש המתווה לחזרתו לא הגיע גם כן היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהתייחסות ראשונה למאבק על הובלת התנועה, אמר ישי: "דעת התורה תכריע בסוגיה ואני אציית לה. כך נגיע ליותר מנדטים". כשנשאל ישי האם דעת התורה תקבע רק לגבי המקום הראשון - או גם על יתר הרשימה, הוא ענה כי "התורה תקבע לגבי הכל, וכולם יישמעו לדברי הרב עובדיה". ישי נראה הבוקר נינוח, וניכר כי כבר השלים עם רצונם של בכירי המפלגה ובהם הרב עובדיה לראות לצדו או מעליו את אריה דרעי במערכת הבחירות הקרובה. כך או כך,הערב תתכנס מועצת חכמי ש"ס, ככל הנראה על מנת להכריע בסוגיית היו"ר וצמרת המפלגה כולה.

מי שעוד נכח בתפילה והתייחס לנושא הוא השר לשעבר שלמה בניזרי, שאמר בזהירות כי גם הוא מצפה שהרב יכריע וכולם יישמעו לדבריו. הוא הוסיף כי המטרה החשובה ביותר היא "להחזיר עטרה ליושנה", הסלוגן הוותיק של המפלגה.

שלשום דווח לראשונה במהדורה המרכזית, בהתבסס על גורמים בכירים בש"ס, כי דרעי צפוי לעמוד במקום הראשון ברשימת המפלגה לכנסת הבאה - אך עם זאת הדגישו כי אלי ישי יזכה, בכל תרחיש של חבירה לממשלה שתקום, לשמש השר הבכיר ביותר מטעם התנועה.

ואולם, לא כאן סופו של פסוק בקרב רווי היצרים בין השניים. אתר האינטרנט "כיכר השבת" דיווח השבוע ישי ממשיך להילחם על מקומו, ודורש להישאר כיו"ר התנועה. על פי הדיווח, מתכוון ישי להיפגש פעם נוספת עם הרב עובדיה יוסף בניסיון לשכנעו שלא לאשר את המתווה המתגבש.

אם אכן דרעי ישוב לראשות המפלגה, מדובר הפסד צורב מבחינתו של ישי, שבשבועות האחרונים פעל ביתר שאת לשכנע את בכירי ש"ס שלא לאפשר לדרעי לשוב לפעילות כלשהי במסגרת התנועה.