פרי הצטרף ל"יש עתיד": "לפיד ואני נביא בשורה אמיתית"

יאיר לפיד הצליח לגייס לרשימתו לכנסת "ביטחוניסט" - בדמות ראש השב"כ לשעבר. במסיבת עיתונאים שערכו השניים בבית סוקולוב שבתל אביב הצהיר: "מצאתי מסגרת פוליטית עם קפטן מצוין"

ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי הודיע הערב על התמודדותו בבחירות הקרובות לכנסת במסגרת רשימת "יש עתיד" בראשות יאיר לפיד. את מסיבת העיתונאים שבה מסר את הצהרתו העברנו בשידור חי, כאן בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפתח דבריו אמר פרי: "מצאתי מסגרת פוליטית עם קפטן מצוין, שלא רואה מטרות אישיות אלא רוצה להביא פוליטיקה חדשה לחיים הציבוריים בישראל".

על המסגרת שבה בחר להתמודד הסביר: "אני מאמין שיחד עם הנבחרת המצוינת של 'יש עתיד' ובהובלתו של יאיר לפיד, נוכל להביא יחד בשורה אמיתית לאזרחי מדינת ישראל".

לפני כשנה הודיע פרי על הצטרפותו לקדימה בזמן שציפי לבני כיהנה כיושבת הראש של המפלגה. פרי שירת כ-29 שנה בשירות הביטחון הכללי, עבר לאחר מכן לסקטור הפרטי וכיהן במשך שמונה שנים כנשיא חברת סלקום.

לצד פעילותו העסקית, שימש יעקב פרי כמתאם ראש הממשלה לנושא השבויים והנעדרים. מאז פרישתו משירות הביטחון הכללי, במקביל לעיסוקיו האחרים, משמש יעקב פרי כנואם בארץ ובעולם בנושאים כמו ביטחון, טרור, האיום האיסלמי הבינלאומי, הסוגיה הפלסטינית, תהליך השלום במזרח התיכון ובנושאי כלכלה וטכנולוגיה

לפיד עצמו חיזר בימים האחרונים גם אחר סגן הרמטכ"ל לשעבר, אלוף במיל' משה קפלינסקי, שטרם מסר לו תשובה סופית. לפיד שוחח עם סגן הרמטכ"ל לשעבר וקרא לו להצטרף לתנועתו. אם קפלינסקי יענה בחיוב, הוא צפוי להצטרף כמספר 2 ברשימה. יו"ר "יש עתיד" נערך כבר זמן רב לקראת ההתמודדות בבחירות הקרובות, אך טרם חשף את האישים שירכיבו את הרשימה לכנסת. בין השמות שעלו כמועמדים אפשריים: העיתונאי עופר שלח, הרב שי פירון, ראש עיריית הרצליה יעל גרמן, ניצב בדימוס מיקי לוי וד"ר עליזה לביא.