ועדת הבחירות דחתה הפניות לפסול את אולמרט

ראש הוועדה השופט אליקים רובינשטיין סירב לדרישות שהעלו ח"כ ציפי חוטובלי ותנועת אומ"ץ. הוא הדגיש: "הפעלת סמכותו של יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית מותנית בפנייה מצדו של מועמד או המבקש להיות כזה"

יתמודד? אהוד אולמרט (AP)

נדחה הניסיון הראשון למנוע מאהוד אולמרט להתמודד בבחירות לכנסת: יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט אליקים רובינשטיין דחה את בקשותיהם של תנועת אומ"ץ ושל ח"כ ציפי חוטובלי לפסול את אולמרט מלהתמודד בבחירות. במכתב ששלח רובינשטיין ליו"ר התנועה אריה אבנרי הוא כתב: "חוששני כי למצער לעת הזאת אין בידי להיעתר לפנייתך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השופט רובינשטיין ציין כי אין לו מנדט לפסול מועמד לראשות הממשלה והבהיר: "לא אביע כרגע כל דעה בשאלה מה יהא הדין אם יתמודד מר אולמרט והנושא יעלה במסגרת תעמולת הבחירות, שבפועל כנראה זהו נושא פנייתך".

יו"ר ועדת הבחירות דחה גם את פנייתה של ח"כ ציפי חוטובלי, שפנתה אליו לפני כשבוע בדרישה לפסול את אולמרט כמועמד, על רקע הרשעתו בפרשת מרכז ההשקעות ולהטיל עליו קלון. "כל אדם שאכפת לו צריך להתנגד לחזרת מושחתים למערכת הציבורית", הדגישה אז חוטובלי בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

רובינשטיין השיב לה במכתב כי הוא אינו יודע אם מר אולמרט אכן רואה את עצמו כמועמד. "על כל פנים, הפעלת סמכותו של יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית מותנית בפנייה מצדו של מועמד או המבקש להיות כזה. בנסיבות אלה, נראה כי אין עילה משפטית למבוקש בפנייתך", כתב לה.