פרסום ראשון: יעקב פרי מצטרף למפלגתו של יאיר לפיד

יעקב פרי, ראש השב"כ לשעבר יצטרף לרשימתו של יאיר לפיד כחלק ממפלגת "יש עתיד". הוא יתמודד מטעמה במקום גבוה. פרי, שמכהן כיושב ראש הבנק המזרחי, יודיע על התפטרותו למפקח על הבנקים

יתמודד ברשימת "יש עתיד". יעקב פרי (חדשות 2)

ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי מצטרף לרשימת "יש עתיד" של יאיר לפיד ויתמודד מטעמה לכנסת במקום גבוה - כך נודע לחדשות 2. פרי, שמכהן כיושב ראש בנק המזרחי, צפוי להודיע היום על התפטרותו למפקח על הבנקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כשנה הודיע פרי על הצטרפותו לקדימה בזמן שציפי לבני כיהנה כיושבת הראש של המפלגה. הערב בשעה 18:00 תכנס מפלגת "יש עתיד" מסיבת עיתונאים בבית סוקולוב בתל אביב, בה יציג לפיד את פרי רשמית כמתמודד במפלגתו. פרי שירת כ-29 שנה בשירות הביטחון הכללי, עבר לאחר מכן לסקטור הפרטי וכיהן במשך שמונה שנים כנשיא חברת סלקום.

לצד פעילותו העסקית, שימש יעקב פרי כמתאם ראש הממשלה לנושא השבויים והנעדרים. מאז פרישתו משירות הביטחון הכללי, במקביל לעיסוקיו האחרים, משמש יעקב פרי כנואם בארץ ובעולם בנושאים כמו ביטחון, טרור, האיום האיסלמי הבינלאומי, הסוגיה הפלסטינית, תהליך השלום במזרח התיכון ובנושאי כלכלה וטכנולוגיה

לפיד עצמו חיזר בימים האחרונים גם אחר סגן הרמטכ"ל לשעבר, אלוף במיל' משה קפלינסקי, שטרם מסר לו תשובה סופית. לפיד שוחח עם סגן הרמטכ"ל לשעבר וקרא לו להצטרף לתנועתו. אם קפלינסקי יענה בחיוב, הוא צפוי להצטרף כמספר 2 ברשימה.

לפיד, נערך כבר זמן רב לקראת ההתמודדות בבחירות הקרובות, אך טרם חשף את האישים שירכיבו את הרשימה לכנסת. בין השמות שעלו כמועמדים אפשריים: העיתונאי עופר שלח, הרב שי פירון, ראש עיריית הרצליה יעל גרמן, ניצב בדימוס מיקי לוי וד"ר עליזה לביא.