אלי ישי נועד עם הרב יוסף: "לא יפגע במעמדו"

הקרב על הנהגת ש"ס מתלהט: לאור ההחלטה, לפיה אריה דרעי ינהיג את התנועה , נועד יו"ר ש"ס ישי עם הרב עובדיה ודן עמו במעמדו . הרב יוסף מתעקש שהסידור שיתקבל לא יראה כהדחה של ישי וכי לא תהיה פגיעה בכבודו ובמעמדו. בכל תרחיש, ישי ישמש כשר הבכיר של המפלגה

הקרב על הנהגת ש"ס (חדשות 2)

המאבק על ראשות ש"ס מגיע לישורת האחרונה: יו"ר המפלגה אלי ישי נפגש הבוקר עם הרב עובדיה יוסף, במטרה להגיע להסכמה על חלוקת הסמכויות בינו לבין אריה דרעי, שצפוי לחזור להנהגת התנועה. המחסום העיקרי כרגע: המנהיג הרוחני לא מוכן שמעמדו של ישי ייפגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסביבתו של הרב עובדיה יוסף יש הסכמה לשלב את דרעי בהנהגה, אך הרב מתעקש שהסידור שיתקבל לא יראה כהדחה של אלי ישי. הרב יוסף מבקש לשמור על כבודו ומעמדו של שר הפנים ויו"ר המפלגה.

במקביל, האתר החרדי "כיכר השבת" מדווח כי אחרי שנפלה ההחלטה בבית הרב יוסף על חזרתו של אריה דרעי לתפקיד יושב ראש תנועת ש"ס, פנתה בשעות הלילה הרבנית יהודית יוסף, כלתו של הרב עובדיה והאישה החזקה בש"ס, לרעייתו של ישי ועדכנה אותה במתרחש.

על פי הדיווח, היא הודיעה לאשתו של ישי כי ככל הנראה בעלה יפסיק לכהן כיו"ר ש"ס ו"עליה להתכונן לגרוע מכל בכל הקשור לעתידו הפוליטי של בעלה".

הפסד צורב מבחינתו של ישי

אתמול נודע לחדשות 2 כי דרעי הוא שיעמוד בראשות המפלגה החרדית הספרדית לקראת הבחירות שייערכו בינואר הקרוב. גורמים בכירים ביותר בש"ס ובבית מנהיגה הרוחני של התנועה, הרב עובדיה יוסף, אמרו כי דרעי הוא שיוצב במקום הראשון ברשימת המפלגה לכנסת הבאה. עם זאת, הם הדגישו כי ישי יזכה, בכל תרחיש של חבירה לממשלה שתקום, לשמש כשר הבכיר ביותר מטעם התנועה.

מדובר בהפסד צורב מבחינתו של ישי, שבשבועות האחרונים פעל ביתר שאת לשכנע את בכירי ש"ס ואת מועצת החכמי התורה שלא לאפשר לדרעי לשוב לפעילות כלשהי במסגרת התנועה.