כחלון פרש בשל סכסוך עם רה"מ נתניהו?

הגורם לפרישתו של השר כחלון מהחיים הפוליטיים ממשיך לסקרן רבים, ובשעות האחרונות גוברת ההשערה שמאחורי ההודעה הדרמטית עומד מצב היחסים העכור בין ראש הממשלה נתניהו לשר הנחשב לחברתי ביותר, משה כחלון. השניים התעמתו על רקע הכוונות לקצץ בתקציב, וסירובו של כחלון להצביע בעדו. הוא לא צפוי להצטרף למפלגה אחרת

תשובה נחרצת לשאלה מה הביא להודעתו הדרמטית של משה כחלון מאמש, לפיה הוא פורש מהחיים הפוליטיים ולא יתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת הבאה, עדיין לא נמצאה, אבל בשעות האחרונות גוברות ההערכות - הכל אישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על אף דברים שאמר נתניהו בימים האחרונים, בשיחות סגורות עם מקורבים, נראה שראש הממשלה לא היה נחרץ בניסיונותיו להשאיר את השר כחלון בליכוד.

בעבר, נחשב כחלון למקורב מאוד לראש הממשלה נתניהו, אך היחסים הללו הידרדרו, ככל הנראה אחרי שכחלון לא הסכים להצביע בעד הגזירות הכלכליות שנתניהו ושטייניץ התכוונו לכלול בתקציב שהיה אמור להיות מאושר טרם ההודעה על בחירות מוקדמות. בנוסף, הוא הודיע שלא יתמוך בתקציב הבא שיובא לאחר הבחירות.

כחלון ככל הנראה ידע שבממשלה הבאה לא יוצע לו חופש פעולה זהה לזה שממנו נהנה בממשלה הזו, וחשש שלא יקבל לידיו את ניהולם של משרדים בהם יוכל להיות משמעותי ולכן החליט לעזוב.

עם זאת, נראה שפרישתו של כחלון סופית, ולא תלוית מפלגה. בשיחות עמו הוא הגדיר את הליכוד כ"בית הפוליטי" שלו, ועל כן נראה שלא יחבור למפלגה אחרת.

המשפחה: "חד משמעית - יחזור לפוליטיקה"

בני משפחתו של כחולן מחזקים היום את דבריו וטוענים - הגורם היחיד הוא העייפות. מדבריו של אחד מהם עולה כי מדובר בהפסקת רענון בלבד. "הוא אמר לי עשרות פעמים שלא נולד בפוליטיקה. זהו חד משמעית טיים-אאוט". בני המשפחה עומדים מאחוריו ומחזקים את ידיו, על אף שטרם ברור מה יעשה לאחר עזיבתו את המגרש הפוליטי. "מאחלים לו הצלחה בכל דרך שייבחר", אמרה אחת מקרובותיו והוסיפה, "וכמו שאתם מכירים אותו - בעזרת השם הוא גם יצליח".

בשעות שאחרי פרישתו, עלו תהיות שונות על הגורמים שהביאו להחלטה המפתיעה. בין טענות לתרגיל פוליטי, היו גם מי שהעלו את האפשרות כי כחלון או מי מבני משפחתו לקו במחלה שדורשת טיפול מסור. במשפחת כחלון הכחישו מכל וכל את הדברים הללו. "מבחינה בריאותית הוא בריא ושלם", הבהיר אחד מבני המשפחה, "המשפחה בריאה גם כן. בואו נוריד את שאלת המחלה מסדר היום", הוא ביקש.

בין הדיווחים והתגובות היו מי שהסבירו את הפרישה בלחץ שנבע מבני המשפחה עצמם. "לא היה שום לחץ משפחתי", הבהיר אחר, "תפתחו את הרזומה ותראו שהוא תמיד אמר - לא נולדתי בפוליטיקה. לי הוא אמר את זה עשרות פעמים". באשר לאפשרות החזרה לפוליטיקה הוא הבהיר - "זוהי בהחלט הפסקה. חד משמעית - מדובר בטיים אאוט".