המרוץ לבחירות 2013: השר דיכטר לליכוד

ראש הממשלה נתניהו מנסה להקטין את השפעת תומכי פייגלין על הפריימריז ויציב אלף עמדות הצבעה. במקביל: מחר צפוי להודיע השר להגנת העורף דיכטר שירוץ ברשימת הליכוד. וגם: הקרב בין מקורבי ראש הממשלה נתניהו לברק מתלהט

הקרב הבא של נתניהו - להקטין את השפעת הפייגלינים בגיבוש רשימת הליכוד לכנסת. לקראת הפריימריז, החליט ראש הממשלה לעשות ככל שביכולתו כדי שזה יקרה ולשם כך הוא מבצע מספר פעולות: תחילה החליט נתניהו לצמצם את מספר עמדות הצבעה. בנוסף יותבו כאלף עמדות הצבעה בפריימריז כדי שלכל אחד יהיה זמן להצביע ולא לעמוד בתור. עוד הוחלט להגדיל את מספר הסימונים בטופס ההצבעה כדי להקטין את אחוז ההצבעה של תומכי פייגלין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום שלישי תתכנס ועדת החוקה של הליכוד בראשות השר משה כחלון, נתניהו יגיע לשם על מנת לוודא שכל השינויים שהוא רוצה - יעשו.

במקביל, השר להגנת העורף אבי דיכטר צפוי להודיע מחר שיתמודד ברשימת המפלגה לכנסת. דיכטר, עד לאחרונה חבר כנסת מטעם קדימה יתמודד במסגרת הרשימה הארצית. בעקבות זאת גובר הלחץ בליכוד, כאשר בין 7-4 ח"כים צפויים להיפלט מהמקומות הריאליים ולהיפרד מהכנסת.

השמצות בין מקורבי נתניהו לברק

מאז חילופי הדברים הקשים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר הביטחון אהוד ברק בשבוע שעבר, פתחו שרי הליכוד כמו בקמפיין מתוכנן במתקפה נגד ברק - הפעם זה ממי שרואה עצמו שר ביטחון עתידי והציג הבוקר את גרסת 2012 ל"אהוד ברח".

המשנה לראש הממשלה, השר משה (בוגי) יעלון אמר היום באירוע "שבתרבות" ברמת גן: "ראש הממשלה חשב ששר הביטחון איתו בנושא האירני לכל אורך הדרך, העלה את כל מדינת ישראל גבוה על העץ בנושא הזה, באופן מוגזם לדעתי, ופתאום ברגע הקריטי, ברח והציג את עצמו כממתן, כשפוי, בעיקר בארצות הברית, גם בניסיון כאן לפזול לאלקטורט מסוים". עוד ציין כי "לא עושים דברים כאלה, שמשעבדים אינטרסים לאומיים לטובת אינטרסים פוליטיים".

שר הביטחון לא התבלבל כששמע את הדברים ושיבש אולי בלי כוונה את שמו של השר יעלון. "בוגי, ומקודם ראיתי את הגברת לבנת לקו ב'פריימריטיס', זו מחלה שתוקפת את חברי הליכוד. זה מביא את בוגי לאמירות פתטיות וחבל", אמר היום בריאיון לתכניתנו "פגוש את העיתונות".

יושב ראש מפלגת "יש עתיד" יאיר לפיד באופן לא מפתיע דיבר היום על שינוי. "אנחנו נצטרף לכל ממשלה שתשנה את השיטה, לא רק את שיטת הממשל שזה אתה סוגר ביום הראשון להקמת הממשלה בהסכם קואליציוני - אלא את כל השיטה הפוליטית שכולה עוסקת רק במי מסדר למי".