התנועה מציגה: "תומכים" מכל העולם

בסרטון התעמולה של התנועה נראית יושבת הראש לבני בפגישות עם אזרחים. אלא שבדיקה העלתה שתשעה מהם, ככל הנראה, כלל לא מודעים לכך ש"גויסו" למענה בבחירות: בין היתר, הוצגו שם סטודנטית אמריקנית ושחקן כדורגל הולנדי

סרטון מטעם מפלגת התנועה בראשות ציפי לבני קורא לצופים בו: "תקשיבו למה שהיא אומרת". אחרי שהזהירה את ציבור המצביעים מבחירה בבנימין נתניהו לכהונה נוספת כראש הממשלה, נראית לבני נפגשת עם קהל אוהדים מרחבי הארץ - מלווה במוזיקה דרמטית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תמונות המתמודדים בעודם נפגשים עם אזרחי ישראל הן אלמנט קבוע בכל תעמולת בחירות, אבל בבדיקה שערכנו התברר כי לצורך הקמפיין - "גייסה" לבני כמה פנים ממקומות שונים בעולם, של דמויות שככל הנראה כלל אינן מודעות ל"תמיכתן" בה.

לא פחות מתשעה אנשים הוצגו כתומכיה של לבני - בהן סטודנטית באוניברסיטה בעיר טולסה, במדינת אוקלהומה שבארצות הברית. אליה הצטרף לשחקן כדורגל מהולנד, וגם "סבתא נונה", דמות מוכרת בקרב קוראי הבלוג המפורסם של סמנתה מנסיז מככבת בקמפיין התנועה.

מי מככב בסרטון התעמולה של לבני? (פייסבוק)

אנשיה של לבני מסרו בתגובה כי "בסרט הסופי שיוגש לוועדת הבחירות יוצגו רק דמויות שצולמו באירועים ציבוריים או של אנשים שתומכים בתנועה. בגרסה הלא-סופית השתמשנו בדמויות וסמלים, עד להשלמת הסרטון".