התגובות ברשת: השר מיכאל איתן בפייסבוק - "מקבל את החלטת חברי הליכוד"

מיד לאחר פרסום תוצאות האמת בפריימריז של הליכוד, החלו הפוליטיקאים מימין ומשמאל להציף את הרשתות החברתיות בתגובות. "כך חוסל הליכוד- משרון לדנון", כתב ח"כ יצחק בוז'י הרצוג. "נהפוך את המדינה למדינה ששייכת לאזרחיה ולא לאזרחים ששייכים למדינה", כתב משה פייגלין

"מקבל את ההכרעה". השר איתן (צילום: פייסבוק)

זמן קצר לאחר פרסום תוצאות האמת של הפריימריז בליכוד החלו להציף את הרשת - הפייסבוק והטוויטר - תגובות רבות מכל קצוות הקשת הפוליטית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

את אחת התגובות העצובות ביותר כתב השר מיכאל (מיקי) איתן. "שמונה פעמים רצופות קיבלתי את תוצאות הבחירות המוקדמות, כשנבחרתי לייצג את הליכוד", כתב. "הפעם חברי הליכוד החליטו אחרת, ואני מקבל את החלטתם".

לעומתו, שני מועמדים אחרים שנכנסו במקומות ריאלים ברשימת הליכוד הודו לבוחרי הליכוד על הצבעתם. "חברים יקרים, אני רוצה להודות לכל אחד ואחת מכם על כל קול ועל כל תגובה מלאת תמיכה", כתב בפייסבוק ח"כ דני דנון שהגיע למקום ה-5. "בכוונתי להמשיך בערכי הליכוד, תמיד אחשוב ימין ואפעל ימין!".

משה פייגלין התייחס גם הוא ברשת החברתית. "נהפוך את המדינה למדינה ששייכת לאזרחיה ולא לאזרחים ששייכים למדינה, נביא את הערכים החירותיים למרכז הבמה. הערב נעשה צעד גדול וחשוב בכיוון הזה", כתב בפייסבוק, ולא שכח לצייץ גם בטוויטר. "חברים יקרים, זה לא סוף, זו רק ההתחלה, עד שנגיע לבנות את בית המקדש במרומי הר הבית ונגשים את ייעודינו בארץ הזאת", צייץ.

"הימין הקיצוני שולט בליכוד"

בצד השמאלי של המפה היו התגובות לגמרי שונות. "אחרי שהתבררו תוצאות הפריימריז של הליכוד, מפחיד לחשוב מה יהיה כאן אם השלטון יישאר בידיהם", כתבה חברת הכנסת זהבה גלאון בדף הפייסבוק שלה. "נראה שקצת מיותר עכשיו לצרף את ליברמן לרשימה הכל-כך לאומנית הזאת. את הימין הקיצוני ששולט בליכוד היום לא יוכל לאזן מרכז רופס ופושר אלא רק שמאל אמיץ ובועט".

תגובה הועלתה גם בדף הפייסבוק הרשמי של מרצ. "הליכוד הליברלי נפח את נשמתו. זו כבר לא חירות של פעם, אפילו בגין לא היה מוצא את מקומו בנבחרת המפוקפקת הזאת. מפחיד לחשוב מה יהיה כאן אם השלטון ישאר בידי הליכוד. את הימין הקיצוני ששולט בליכוד היום לא יוכל לאזן מרכז רופס ופושר אלא רק שמאל אמיץ ובועט", נכתב.

"חייבים יריב חזק מול הימין"

יצחק (בוז'י) הרצוג היה קצר בתגובתו: "כך חוסל הליכוד- משרון לדנון...", כתב. גם יריב אופנהיימר, מתמודד בפריימריז בעבודה התייחס בעמוד הפייסבוק שלו לתוצאות בליכוד: "מול ההקצנה בימין חייבים להציב אלטרנטיבה ברורה ונחושה. יש בארץ מאבק קשה בין ימין ושמאל ועל מפלגת העבודה להוביל ולהציג אלטרנטיבה. פייגלין-אלקין ושות' - אין מצב שאתם בכנסת ואני לא שם מולכם, חייבים יריב חזק מול הימין".

סתיו שפיר, מועמדת נוספת ב"עבודה", כתבה: "פייגלין לפני שטייניץ; דנון, לוין ואלקין בעשירייה הראשונה; איתן, בגין ומרידור בחוץ. הליכודניקים חושפים את הפנטזיות האמיתיות שלהם לגבי העתיד שלנו".