סטטוס בחירות: ברק פורש

לאחר הודעתו הדרמטית של שר הביטחון אהוד ברק, בדבר פרישתו מהחיים הפוליטיים, הרשת הגיבה במהירות וכך גם הפוליטיקאים. חלקם שיבחו, חלקם פחות. דני דנון, סתיו שפיר ודב חנין הגיבו בחיוב על הפרישה. ציפי לבני ושלי יחימוביץ' העריכו את פועלו של ברק

ברק נפרד בבלוג הפרטי (הבלוג של ברק)

את הודעת הפרישה שלו נשא אהוד ברק בשתי פלטפורמות. תחילה הוא נאם מול כלי התקשורת, ואחר כך פרסם את דבריו מעל הפודיום גם בבלוג שלו, ובדפי הרשתות החברתיות השונות שהוא מפעיל: "ההחלטה שלי לפרוש נובעת מכך שאני רוצה להקדיש יותר זמן למשפחתי, מכך שאני מרגיש שמיציתי את העיסוק בפוליטיקה שלא הייתה אצלי אף פעם מושא תשוקה מיוחד במינו, ומכך שאני חש שיש מקום לאפשר לאנשים נוספים לתפוס עמדות בכירות בישראל, תחלופה בעמדות כוח זה דבר טוב. יש הרבה דרכים לתרום לחברה ולמדינה, לא רק פוליטיקה."

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ההודעה הדרמטית הזאת, כצפוי, לא השאירה אף אחד במערכת הפוליטית אדיש. ח"כ מיכאל בן ארי לדוגמה (15,752 לייקים) לא חסך את הביקורת שלו מברק ופתח את הסטטוס העוקצני היומי שלו במילים: "ברק הופרש מהחיים הפוליטיים!"

בהמשך הוסיף ח"כ בן ארי: "מסתבר שלא נמצאה שום קומבינה, שתותיר אותו בחיים הפוליטיים. האיש ששרד ושרד למרות כישלונותיו, הולך סוף סוף לעשות לביתו, ועכשיו ההזדמנות להציל את הבית הלאומי שלנו. האיש שברח מלבנון, שתפס שלטון עם עמותות פיקטיביות, שרדף את ההתיישבות, הקפיא, חנק, הרס באישון לילה בתי יהודים וגירשם מביתם, הולך הביתה. לנתניהו ולליכוד נגמרו התירוצים, הגיע הזמן להיתרי בנייה גורפים בכל יהודה ושומרון. ואכיפת חוק כנגד המחבלים הפורעים".

הסטטוס גרף 840 לייקים, 140 תגובות ו-46 שיתופים.

ציפי לבני (28,872 לייקים) נפרדה מברק באופן יותר קורקטי:
"מביעה צער על פרישתו של שר הביטחון אהוד ברק מהחיים הפוליטיים. ברק תרם רבות למדינה כחייל, מפקד, שר וראש ממשלה ואזרחי ישראל חייבים לו רבות (....) למרות המחלוקות שהיו בינינו לעיתים, תמיד הערכתי את דאגתו האמיתית לעתיד ישראל ואני מאחלת לו מכל ליבי הצלחה בפרק החדש בחייו".

הססטוס של לבני גרף 465 לייקים, 98 תגובות ו-14 שיתופים.

יו"ר הבית היהודי החדש נפתלי בנט (44,644 לייקים) הגיב לפרישה של ברק בתחושות מעורבות: "אהוד ברק אדם בעל זכויות רבות ותרומה אדירה למדינה, רבים מאיתנו חבים לו את חייהם. אנו חוזים כעת בימייה האחרונים של הפוליטיקה הישנה זאת שהביאה אותנו ואת חיילי המילואים ותושבי הדרום לתחושות קשות גם בשבוע האחרון(...)".

הסטטוס גרף 3527 לייקים, 207 תגובות ו-92 שיתופים

יו"ר המפלגה שברק השאיר לפני שנתיים מאחור, ח"כ שלי יחימוביץ' (54,692 לייקים) הגיבה גם היא לפרישתו של שר הביטחון, ובפרדוקס שנוצר מפרשיתו ממפלגת העבודה, העלה את כוחה של שלי. וכך כתבה בסטטוס: "הי זאת שלי, על פרישת ברק מהחיים הפוליטיים, ולשם שינוי בלי אף מלה שלילית, כי כדאי לציין היום גם את מה שעשה למען המדינה. ברק הוא החייל המעוטר בעולם, ואחת הדמויות הביטחוניות המוערכות בזירה הבינלאומית. הוא תרם לצה"ל ולביטחון המדינה יותר ממה שהציבור ידע אי פעם, כי רוב מעשיו יישארו חסויים (...)".

הססטוס של שלי גרף 1798 לייקים, 269 תגובות ו-92 שיתופים.

ולסיום, כך בחרה מפלגת חד"ש לציין את פרישתו של שר הביטחון, עם הכיתוב: "ברוך שפטרנו".