סטטוס בחירות: הח"כים למען הדרום

מספר פוליטיקאים פרסמו היום בדף הפייסבוק שלהם הודעות תמיכה לתושבי הדרום. מה אמר ילד בכיתה ג' תושב עוטף עזה לאיציק שמולי (העבודה)? את מי אירח ח"כ שיר חרמש (קדימה) בדרום ולמה התכוון אדלשטיין שכתב "יפי הנפש". סטטוס בחירות

ח"כים למען תושבי הדרום. סטטוס בחירות (חדשות 2)

ההסלמה בדרום בימים האחרונים גררה היום כגל של פוסטים ותגובות של פוליטיקאים בפייסבוק. חלקם ירדו היום לסיור בדרום ושוחחו עם תושבים בעוטף עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

שר ההסברה יולי אדלשטיין מהליכוד פנה לתומכיו בעמוד הפייסבוק (7,140 במספר), וגם ל"יפי הנפש", לדבריו והסביר שצריך לטפל בשורש הבעיה. "ישראל לא יכולה להמשיך עם הריטואל של עוד סבב ועוד סבב ועוד סבב. אנחנו צריכים לטפל בשורש הבעיה. כל אותם יפי נפש שמדברים היום ברדיו בטלוויזיה על כך שזה תקופת בחירות ואסור לפעול וצריכים לנהוג באיפוק. אני רוצה שיגידו את הדברים האלה לא מעל גלי האתר, אלא בשדרות, באשדוד, באשקלון, נראה אותם."

ח"כ שי חרמש מקדימה עם 3,576 לייקים, אירח הבוקר חברי פרלמנט שלא חששו לסייר באזור. "איך אומרים "צבע אדום" באיטלקית? משלחת של חברי הפרלמנט האיטלקי תכננו לפני שבועות אחדים להגיע לסיור בעוטף עזה איתי, בקיבוץ כפר עזה, אבל רצה הגורל ותאריך הסיור שנקבע נפל בעין הסערה, תוך כדי העימות בדרום הארץ. למרות זאת, מספר חברי פרלמנט התעקשו שלא לבטל את הסיור ולהגיע אלי על מנת ללמוד על המצב מקרוב", כתב בעמוד הפייסבוק שלו.

מנגד, איציק שמולי עם 7,101 לייקים בפייסבוק דווקא בחר לשתף את הגולשים בחוויה אישית מרגשת. הוא סיפר על פגישה עם ילד בכיתה ג' בעוטף עזה: "מבקר היום בערי הדרום שמופגזות בימים האחרונים. ילד בכתה ג' בשם אורי אמר לי בבוקר שהוא 'רוצה שנעשה כבר שיהיה שקט'... זו בקשה כל כך תמימה ומובנת מאליה שגורמת לך להזדהות מיד. כמובן, היום כולם מחבקים את תושבי הדרום, אבל צריך להיות כאן גם מחר ובמיוחד לפתור מן היסוד את המציאות הבלתי נסבלת עמה הם מתמודדים מזה מספר שנים".