סטטוס בחירות: כולם מחכים לכחלון

המתח סביב האפשרות שהשר לשעבר יתמודד ברשימה עצמאית המשיך להעסיק את המועמדים. יאיר לפיד בחר להגיב בציניות וזכה לאהדה, בעוד שבקדימה - שם השיקו את קמפיין הבחירות - ניסה מופז להלך אימים. כך זה נראה

מופע אימים? (חדשות 2)

כבר נוכחנו לגלות את היצירתיות המרשימה של מנהלי הקמפיינים של המפלגות השונות: אם בעבר הורגלנו לכרזות צבועות כחול-לבן ודגלי הלאום, כשבמרכזם ניצבה בגאון תמונת פניהם של המועמדים, הרי שכבר כעת ניתן להכריז שבחירות 2013 מתאפיינות במקוריות ותעוזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במרצ היו הראשונים להפתיע עם סיסמת בחירות קראה: "שמאלנים הביתה" - והערב, היה זה תורה של קדימה - מפלגת האופוזיציה המדשדשת בסקרים שהשיקה את הקמפיין שלה.

מופז הציג במסיבת העיתונאים שאירח תמונה מבעיתה שבה נראה מה שאמור היה לדמות את פצצת האטום האירנית, רגעים אחרי שהופעלה - ובעוד שפטרייה רדיואקטיבית עצומת ממדים מיתמרת. הכיתוב לא הותיר מקום לספקות: "ביבי יסבך אותנו".

גם לחבריו בפייסבוק הציג מופז (4,875 לייקים) את כרזת הבחירות והוסיף: "תקדישו דקה לחשוב על מה שאתם רואים, זה נוגע לכל אחד ואחד מאתנו. זה נוגע לילדים שלנו ולנכדים שלנו. זה נוגע לגורלה של מדינת ישראל. תביטו שוב בתמונה, אתם לא חוששים מזה?".

נושא אחר שמסרב לרדת מסדר היום הפוליטי הוא חרושת השמועות באשר להקמתה של מפלגה חדשה השר משה כחלון. במקביל, נמשכים גם ההימורים בגזרתם של ציפי לבני ואהוד אולמרט ההימורים.

זה אולי הסביר את הסטטוס שפרסם יאיר לפיד בעמוד הפייסבוק שלו (84,314 לייקים), שבו בחר להשתעשע בסיסמת הקמפיין שלו: "איפה הכסף?" - בעודה רשומה על נייר.

"אסור להתייאש!", הוא הפציר בתומכיו - ובנימה צינית הוסיף: "לדעתי, איחוד של כחלון, להקת בנזין, העבודה, לבני, מכבי תל אביב מעונת 1995, אהוד אולמרט, הליכוד וש"ס מביא לפחות 17 מנדטים".

הגולשים לא נותרו אדישים, והעניקו להגיגים לא פחות מאשר 1,593 לייקים, 286 תגובות ו-77 שיתופים.