סטטוס בחירות: הפוליטיקאים זוכרים את רבין

היום ציינו 17 שנים לרצח ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל. גם בזירת הרשתות החברתיות בחרו חברי הכנסת להזכיר את ראש הממשלה המנוח. וגם שם מצאנו רמזים פוליטיים - בכל זאת תקופת בחירות

מה עשו נבחרנו ברשת היום? (חדשות 2)

אמש, הייתה זו שלי יחימוביץ' (42,131 לייקים) יו"ר מפלגת העבודה הראשונה להפיץ את תמונתה מן העצרת בכיכר. וכך נכתב בסטטוס: "הי זאת שלי, אני נמצאת עכשיו בעצרת לציון 17 שנים לרצח רה"מ יצחק רבין. לא כנואמת, אלא בקהל. זאת עצרת נוגעת ללב ומרגשת, טעונה בתוכן ערכי עמוק של ציונות, רדיפת שלום, מאבק בגזענות ושאיפה לצדק חברתי. מה שיפה הוא שנמצאים פה אלפים רבים של חבר'ה צעירים מכל תנועות הנוער הציוניות, מהחולצות הכחולות ועד בני עקיבא, והדוברים הם גם חילונים וגם שומרי מצוות." הסטטוס גרף 1951 לייקים, 282 תגובות ו-61 שיתופים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ח"כ מירי רגב מהליכוד (8,941 לייקים) בחרה לפרסם את תמונתו של רבין. וכך כתבה:
17 שנה עברו מאז הירצחו של ראש ממשלת ישראל יצחק רבין. לצערי גם היום במרחק של זמן נראה כי ניצני האלימות והפורענות בחברה הישראלית קיימים. סובלנות לדעות אחרות היא נשמת אפה של הדמוקרטיה וכולנו צריכים לזכור ולא לשכוח את הלילה ההוא ב-4 בנובמבר של 1995. הססטוס גרף 79 לייקים, 39 תגובות ושיתוף אחד.

יו"ר האופוזיציה שאול מופז (4,868 לייקים) סיפר על הזיכרון הפרטי שלו מראש הממשלה המנוח: "את יצחק רבין הכרתי במסגרת שירותי בצה"ל - הוא היה זה שענד לי את דרגות האלוף. פגשתי בו רבות כמפקד יהודה ושומרון וכאלוף פיקוד הדרום ואת הרושם העז שהשאיר בי אני נושא כחותם על ליבי עד היום. אמרה ידועה מגדירה את ההבדל בין מדינאי לפוליטיקאי: המדינאי דואג לדורות הבאים ואילו הפוליטיקאי דואג לבחירות הבאות. רבין- היה מדינאי. הגעגועים אליו הם געגועים למנהיגות מסוג אחר. מנהיגות של שיקול דעת, של דרך וחזון. מנהיגות שחותרת לשלום וגם נלחמת בטרור. מנהיגות שמדברת דוגרי, מנהיגות שדוברת אמת". הססטוס גרף 67 לייקים ו- 13 תגובות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בחר הפעם לעשות שימוש ממלכתי בעמוד הרשמי של ראש הממשלה (29,113 לייקים), בו פורסמה תמונתו של רה"מ על קברו של רבין. וכך נכתב:
"רה"מ בנימין נתניהו בטקס הזיכרון הממלכתי לזכר רה"מ יצחק רבין ז"ל". הסטטוס גרף 307 לייקים, 12 תגובות ו- 4 שיתוף.