סטטוס בחירות: הדרום תחת אש, תותחי הפוליטיקאים רועמים בפייסבוק

ההסלמה בעוטף עזה לא הותירה את חברי הכנסת אדישים: מי מחה על השקט "בגלידה בתל אביב" בזמן שהאש מהרצועה נמשכת? סקירת הסטטוסים היומית של נבחרי הציבור שלנו בפייסבוק, לקראת הבחירות

דבריו של ח"כ שי (פייסבוק)

האש מעזה נמשכת ו"תותחי" הפוליטיקאים - כצפוי - רועמים אף הם בדפי הפייסבוק שלהם. ח"כ זבולון אורלב (הבית היהודי, 8,294 לייקים) כתב היום: "מצב הדרום בלתי נסבל. על הממשלה להודיע כי היא רואה בחמאס אחראי למתקפת הטרור ולקבוע אולטימטום - שאם הירי לא יפסק מיידית, יפגע צה"ל בראשיו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אורלב הבהיר גם כי "יש להיערך לתגובה קרקעית ולהשתלטות צה"ל על עזה .על הממשלה להיות נחושה להגן על תושבי הדרום ולא להירתע מלקיים את חובתה זו, גם במחיר חיסול מנהיגות חמאס".

ח"כ כרמל שאמה-הכהן (הליכוד, 5,190 לייקים) בחר להבהיר כי אין לאפשר להתמודדות הקרובה לכנסת להשפיע על אופן קבלת ההחלטות בתגובה על הירי מעזה. "אסור שהבחירות יעכבו או ימתנו את תגובת צה"ל אל מול הטרור המכה בנו", הוא כתב.

ח"כ נחמן שי (קדימה, 5,117 לייקים) תקף את מעשי הממשלה לנוכח ההסלמה: "מביך ואפילו עצוב לשמוע שהשרים יחליטו ביום ראשון למגן יישובים בדרום המצויים בטווח של 4.5-7 קילומטרים מגבול עזה. בישראל כמו בישראל, עד אשר הרע מכל יתחולל - אין מגיבים ואין עושים".

ח"כ מיכאל בן-ארי (האיחוד הלאומי, 10,604 לייקים) התייחס גם הוא לסוגיה: "הנה עוד 'ידיעה משעממת' שרצה לנו מול העיניים. אבל במרחק שעה מהגלידה בתל אביב, מלחמה!".