סטטוס בחירות: דוח המאחזים מככב

השרים וחברי הכנסת ממשיכים לככב ברשתות החברתיות: הנושא שהסעיר היום את הרשת יותר מכל היה הפרסום על כוונתו של ראש הממשלה לאמץ את עקרונות דוח השופט לוי, שמכשיר מאחזים לא חוקיים ביהודה ושומרון. וגם: איזה ח"כ ממשיך לקדם את החוק להארכת שעון הקיץ וזכה במאות לייקים?

הח"כים ממשיכים לככב ברשת (חדשות 2)

הנושא המרכזי שהעסיק היום את נבחרי הציבור ברשתות החברתיות הוא דוח המאחזים מעורר המחלוקת של השופט אדמונד לוי, שעל פי הדיווחים מתכוון נתניהו לאמץ. השר משה (בוגי) יעלון, ציפי לבני ושאול מופז שולחים החלמה מהירה לראש המוסד לשעבר מאיר דגן בעקבות ניתוח השתלת הכבד אותו עבר בבלארוס, וח"כ אחד בעד הארכת שעון הקיץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שר הביטחון אהוד ברק (16,617 לייקים), התייחס הבוקר בעמוד הפייסבוק שלו, כמו גם בחשבון הטוויטר (423 עוקבים), למהלך המסתמן של אימוץ הדוח המדובר שמכשיר את המאחזים ביהודה ושומרון. וזה הסטטוס של ברק:

"אני מתנגד לניסיונות שרים בליכוד לאמץ את דוח השופט אדמונד לוי. אימוץ הדוח על ידי הממשלה, יפעל בכיוון הפוך ממה שמצפים תומכיו. אימוץ הדוח לא יתרום לחיזוק ההתיישבות ביהודה ושומרון, אלא לנזק מדיני לישראל ולהעמקת בידודה בעולם. לפיכך, יש להימנע ממנו". הסטטוס גרף 57 לייקים, 16 תגובות ו-3 שיתופים.

"לאמץ את דוח המאחזים"

ח"כ דני דנון (13,546 לייקים) מהליכוד, הגיב כמצופה בחיוב לדיווח אודות דוח השופט אדמונד לוי. הוא מספר בסטטוס שכתב על פגישות עם חברי קונגרס אמריקנים השותפים לדעתו:

"יש לאמץ את דוח אדמונד לוי בממשלה לפני הבחירות! בחודשים האחרונים גייסתי תמיכה למסקנות הדוח בארה"ב, וקיבלתי את תמיכתם של חברי קונגרס רבים. היום פניתי לראש הממשלה נתניהו וקראתי לו לאמץ את הדוח. אם בקונגרס האמריקני יש תומכים רבים לדוח, עלינו - כממשלת ישראל - שהיא ממשלת ימין של המחנה הלאומי לאמץ את הדוח לאלתר!". הסטטוס גרף 90 לייקים, 16 תגובות ו-6 שיתופים.

ונסיים עם הח"כ המזוהה ביותר עם המאבק להזזת תחילת שעון החורף לחודש נובמבר. ח"כ ניצן הורוביץ (22,959 לייקים) ממרצ, שהפיץ הבוקר סטטוס שגרף מאות לייקים. הורוביץ ציין שהוא נלחם רבות על שעון החורף. ואלו דבריו בסטטוס:

"שעון קיץ. לא שכחנו. וכדי שאף אחד לא יגיד 'איפה הייתם כל השנה', אז הנה אני אומר - היום, למרות פיזור הכנסת והבחירות, ועדת הפנים תדון בהצעת החוק שלי להארכת שעון הקיץ עד 1 בנובמבר, כמו בכל העולם. כולכם תוכלו לראות את זה בשעה 09:30 בערוץ הכנסת. אלא שמול ההצעה שלי עומדת הצעה נגדית של אלי ישי לסיים את שעון הקיץ חודש שלם מוקדם יותר. אז כדי שבשנה הבאה, לא נבכה ולא נתעצבן על החשיכה שיורדת עלינו אחרי הצהריים, צריך להבהיר לכל ח"כ שאת הסיפור הזה צריך, ואפשר, לפתור ולתקן עכשיו". הססטוס גרף 1037 לייקים, 37 תגובות ו-127 שיתופים.

גולשי חדשות 2, אם נתקלתם בסטטוסים מעניינים של פולטיקאים, או בממים מצחיקים ברשת, שלחו אותם אלינו.