סטטוס בחירות: איך הגיבו הח"כים ברשת לכחלון?

מרבית נבחרי הציבור התייחסו בדפיהם בפייסבוק במהלך היום ל"פצצה הפוליטית" שהטיל השר כחלון אמש, עם הודעתו על פרישה מהחיים הפוליטיים. מרביתם פירגנו, חלקם קראו לו לשקול מחדש את החלטתו. וגם פיזור הכנסת נידון רבות. צפו בסטטוסים הבולטים במהלך היום

סטטוס בחירות (חדשות 2)

ערב ההצבעה במליאה על פיזור הכנסת, ממשיכים חבריה לעסוק בדפי הפייסבוק שלהם בבחירות הקרובות. כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו ממשיכים בפרויקט המיוחד המסקר את פעילותם של חברי הכנסת בדפי הרשתות החברתיות שלהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חלק מהעיסוק במהלך היום היה ב"פצצה הפוליטית" שהטיל אמש השר משה כחלון, בהודעתו כי הוא פורש מהחיים הפוליטיים. "אני מצטער מאוד על ההודעה וקורא לו לשקול מחדש את החלטתו", כתב השר להגנת הסביבה גלעד ארדן בדף הפייסבוק שלו. "לכחלון תרומה חשובה למדינה ולליכוד. הישארותו במערכת הפוליטית חשובה לאזרחי המדינה".

דניאל בן סימון התייחס אף הוא להודעה הדרמטית בדף הפייסבוק שלו - ובחר לנצל את ההזדמנות להשתלח ממשלת נתניהו. "הסמל החברתי של הליכוד הביע חוסר אמון במדיניות הכלכלית של ראשי מפלגתו. הבעת אי אמון שצריכה להציב שאלה גדולה בפני בוחרי הליכוד", כתב בן סימון.

ח"כ רונית תירוש (קדימה) איחלה גם היא הצלחה לכחלון בהמשך דרכו. "ראוי לפרגן למשה כחלון, שהחליט לפרוש מהחיים הפוליטיים בינתיים", כתבה. "הוא שר שהוכיח שעשייה היא האג'נדה שלו, שר שלא הרפה עד שעשה מהפכות בתחום אחריותו, שר שהוכיח שהוא בא לעבוד. אני מאחלת שהממשלה הבאה תכיל רק שרים כאלה. משה כחלון, הכנסת ואזרחי המדינה מחכים לשובך".

ואולם, עיקר ההתייחסות ברשת מצד נבחרי הציבור הייתה בנושא פיזור הכנסת. אביגדור ליברמן כבר "מחמם מנועים" לקראת דיוני הרכבת הממשלה וכתב היום: "מי שצידד בוויתור על רמת הגולן, יכול היום לראות מה היה קורה אילו היינו מוותרים. לא נהיה שותפים לשום ממשלה שתנהל מו"מ על רמת הגולן".

שר המדע והטכנולוגיה וראש מפלגת "הבית היהודי", דניאל הרשקוביץ, התייחס גם כן לאתגרי הממשלה הבאה שתקום וכתב: "יש הכרח להעביר הוראת שעה טרם פיזור הכנסת כדי לאפשר את המשך קליטת החרדים במסלולי השירות האזרחי-לאומי השונים!".

במפלגת העבודה קראו לבוחרים לממש את תחזיות הסקרים ולחזק את המפלגה. "הסקרים מראים שנתניהו לא בלתי מנוצח", נכתב בדף הפייסבוק של המפלגה. ואיתן כבל היטיב לעקוץ את ראש הממשלה בציטוט מתוך נאומו במליאה בפייסבוק: "תודה לך אדוני ראש הממשלה על הסופר טנקר, תודה על המע"מ, תודה על הביטחון התעסוקתי, תודה בשם עובדי פניציה, תודה בשם עובדי ערוץ 10, תודה בשם הרופאים, המורים, העובדות הסוציאליות. תודה על כל מה שנתתם. ניפגש בקלפי".