שאמה-הכהן בפייסבוק: "סמסו לכחלון שיחזור"

לאחר שבמערכת הבחירות הקודמת הבטיח פרס כספי למי שיכתוב לו סיסמה קליטה, מציע היום ח"כ כרמל שאמה-הכהן לגולשים העוקבים אחריו בפייסבוק לשלוח הודעת טקסט לטלפון האישי של משה כחלון ולשכנע אותו לשוב. עוד בסטטוסים היומיים: גל"צ נגד יזהר אשדות וש"ס גוזלת מהעבודה

סטטוס בחירות (חדשות 2)

ביום שאחרי ההכרזה המפתיעה של השר משה כחלון על פרישתו מן החיים הפוליטיים, ממשיכות להגיע התגובות ממפלגתו שקוראות לו לחזור. חבר הכנסת כרמל שאמה-הכהן מהליכוד, יושב ראש ועדת הכלכלה, פרסם בעמוד הפייסבוק שלו את הסטטוס הבא: "סמסו לשר כחלון לנייד האישי שלו 050-6845584 את הבקשה 'חזור'. שתפו ושרשרו, 100,000 פניות לא ישאירו אותו אדיש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ח"כ שאמה-הכהן, ששוחח אתמול עם כחלון בשעות הערב, לאחר פרסום הידיעה, אמר כי "כחלון חש תחושת מיצוי ורוצה לנוח". היום הוא סבור, כאמור, שתמיכה ציבורית מאסיבית בחזרתו עשויה לגרום לו לחזור. הסטטוס זכה עד כה למאות לייקים.

נתניהו ינסה לשכנע אותו לשוב

להודעתו של שאמה-הכהן מצטרפות קריאות תמיכה נוספות בכחלון. "הצטערתי לשמוע על החלטת השר כחלון ליטול פסק זמן מהחיים הפוליטיים ומקווה שישוב במהרה", אמרה השרה לבנת בהתייחסה לנושא. גם חברי כנסת לא נשארו אדישים להודעה הדרמטית. חבר הכנסת דני דנון, הנחשב מקורב לאנשיו של כחלון, אמר: "כחלון הוא נכנס למדינת ישראל ועליו להישאר שר גם בקדנציה הבאה". ח"כ דנון קרא לכחלון להישאר בפוליטיקה ולהמשיך לתרום מיכולותיו למען אזרחי ישראל.

יש לציין, כי למרות הקולות הרבים במערכת הפוליטית הקוראים לכחלון לחזור בו מהחלטתו, ראש הממשלה נתניהו עדיין לא התייחס באופן פומבי לנושא. עם זאת, בשיחות סגורות, מדגיש נתניהו בפני מקורביו כי ינסה לשכנע את כחלון, הנחשב לשר הפופולרי ביותר בליכוד ובממשלה כולה, לחזור בו מהחלטתו.

סטטוסי בחירות

זהבה גלאון (12,666 לייקים) עוסקת היום בענייני תרבות, ובמשמעות הנרחבת של פרשת צנזור שירו של הזמר יזהר אשדות. גלאון, יו"ר מפלגת מר"צ: "לא סובלת צנזורה פוליטית". הסטטוס שלה גרף מעל 250 לייקים, 60 שיתופים ו-30 תגובות אוהדות. נחמן שי (5115 לייקים) מגיב בנושא מהכיוון השני . שי כתב בפייסבוק כי זוהי זכותו של מפקד התחנה לשמור על כבודם של החיילים.

מפלגת העבודה עם 4426 ליייקים, פרסמה כי סקר חדש, שהזמין יו"ר תנועת ש"ס לשעבר, אריה דרעי, מציג השפעה דרמטית במידה והוא מתמודד בבחירות. דרעי בראשות ש"ס לוקח ארבעה מנדטים ישירות מהליכוד, וכך נוצר מצב בו מפלגת העבודה, בראשות שלי יחימוביץ', מנצחת בבחירות.