אין כניסה לנכים באוטובוס לנהריה

לאבו מדין רזקאללה, מבוגר הרתוק לכיסא גלגלים, אין הרבה אפשרויות להתנייד. זה לא מפריע לנהגים בקו 43 של "נתיב אקספרס" שעושה דרכו לנהריה למנוע ממנו פעם אחר פעם לעלות לאוטובוס בשל מוגבלותו. החברה בתגובה: "בקווים בינעירוניים אין חובה לאפשר נגישות"

מה גורם לנהג לסרב להעלות לאוטובוס נוסע נכה רתוק לכיסא גלגלים? סרטון שצילם תושב הגליל חושף אטימות של נהג חברת "נתיב אקספרס", שמנע את העלייה מאדם מבוגר הסובל מנכות.

מדובר באוטובוס שעובר רק פעמיים ביום באזור שבו גר אבו מדין רזקאללה, אדם מבוגר שסובל מנכות ונעזר בתחבורה הציבורית כדי להתנייד. "למרות התדירות הנמוכה של האוטובוסים באזור ומוגבלותו של רזקאללה, הנהגים מסרבים לבקשתו לעלות לאוטובוס", הסביר עו"ד ליאור פישר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אחרי מספר פעמים שבהם נתקל בסירוב מצד הנהגים הוא החליט לתעד אחד מהם".

לדברי עו"ד פישר, המקרה חזר על עצמו למרות שהאוטובוס נגיש ויש בו רמפה שמאפשרת להעלות את כסא הגלגלים לרכב. בסרטון נראה הנהג יוצא לכיוון רזקאללה ומסביר לו שאינו יכול לעלות לאוטבוס. "מבחינת משרד התחבורה אתה לא מאושר לעלות עם הדבר הזה אצלי לאוטובוס", אומר הנהג ומוסיף "זה הוראות שאני קיבלתי. מצטער, זה לא אני". גם ניסיון נוסף לפנות אל ליבו של הנהג נכשל והוא נענה בשלילה.

החברה בתגובה: "אין אפשרות התאמה טכנית"

מחברת "נתיב אקספרס", שמפעילה את קו האוטובוס, נמסר בתגובה: "החברה מצרה על כך שפרטי התלונה הובאו בפניה באופן חלקי ולא ברור, זמן קצר בלבד טרם השידור, באופן שאינו מאפשר לחברה לקיים בדיקה עניינית ורצינית בנוגע לתלונה ולתת התייחסות מוסמכת ועניינית".

עוד מסרו שם, כי "באופן כללי, מתוך הבנה כי התלונה מתייחסת לנסיעה בקו 43 של החברה שהינו קו בינעירוני, יצוין כי החברה מקפידה ומקיימת את כל הדרישות והחובות הנובעות מהוראות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות והתקנות מכוחו. תקנות אלו מסדירות רק את הפעלתם של אוטובוסים נגישים בקווים העירוניים, כאשר בקווים הבינעירוניים עדין אין חובה ואף אין אפשרות טכנית בציי הרכבים הקיימים לאפשר נגישות לכסאות גלגלים".

ב"נתיב אקספרס" ביקשו לציין גם כי "לאחרונה פורסמה טיוטת תקנות חדשות המתייחסת להנגשת אוטובוסים בינעירוניים, ולמותר לציין כי כאשר תקנות אלו ייכנסו לתוקף תערך החברה להפעלה מלאה בהתאם לתקנות ותקיים את כל הנדרש על פיהן".

הדיווח הראשון הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת