66% מנהגי הרכבת הקלה בי-ם הגישו מכתבי התפטרות

3 חודשים אחרי שהחלה לפעול, הרכבת הקלה שוב עומדת בפני סכנת סגירה: 66% מנהגי הרכבת בבירה הגישו מכתבי התפטרות במחאה על הסחבת במו"מ המתנהל עם האוצר על תוספות שכר לדבריהם. "כרגע 20 מתוך 35 חתמו על המכתבים", סיפר בכיר בוועד העובדים לחדשות 2 באינטרנט

הרכבת הקלה בירושלים, רוב נהגי הקטר התפטר (חדשות 2)

הרכבת הקלה בבירה תעצור? 20 נהגי קטר שעובדים ברכבת הקלה שפועלת בירושלים בשלושת החודשים האחרונים, הגישו מכתבי פיטורים להנהלת הרכבת במחאה על מה שהם מכנים "סחבת במשא ומתן המתנהל בינם לבין משרד האוצר מזה ממספר חודשים על תוספת שכר". מדובר בכשני שלישים מסך הנהגים שעובדים היום ברכבת.

הנהגים דיווחו לנו באמצעות המייל האדום, כי כ-20 נהגים חתמו היום על מכתבי התפטרות, במחאה על כך ש"החברה לא מעוניינת להגיע להסדרים". יאיר דהן, סגן יו"ר ועד עובדי הרכבת הקלה, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "ממה שאנחנו מבינים הזיכיון אמור להתחלף עוד מספר חודשים, ולכן אין להם אינטרס להיענות לדרישותינו".

לפני מספר שבועות פתחו העובדים בשביתת אזהרה למשך קצת יותר מיממה, אך חזרו לעבודתם בהוראת בית הדין לעבודה. "התייאשנו", הוסיף דהן, "העברנו לנהגים את המידע על המו"מ המתנהל, וכרגע רוב הנהגים החליטו להתפטר". מכתבי ההתפטרות ייכנסו לתוקף בתחילת חודש דצמבר.

"הם יהיו בבעיה גדולה מכיוון שלהכשיר נהג קטר זה הליך שלוקח שבעה חודשים", סיכם סגן יו"ר ועד העובדים ברכבת הקלה, "וזה ממש מעניין שמתוך 80 נהגים שהוכשרו לתפקיד בחודשים האחרונים, עובדים כיום רק 35", רמז על ההתנהלות של משרד האוצר והחברה המפעילה את הרכבת הקלה.

חברת "קונקס ישראל" שאחראית על עובדי הרכבת הקלה מסרה בתגובה כי "חברת ההפעלה של הרכבת הקלה בירושלים נמצאת ערב חתימה על הסכם עבודה קיבוצי עם ההסתדרות הכללית. הנהלת החברה מקווה שגורמים בעלי אינטרס לא ייפגעו במשא ומתן להסכם, שיביא את עובדי הרכבת הקלה למקום הראשון בענף התחבורה בארץ מבחינת תנאים ושכר". 

הדיווח הראשון הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת