רומא: חנות מוכרת מזכרות וצעצועים של חיילים נאצים

סמוך לתחנת הרכבת המרכזית ברומא, ממשיכים לבזות את זכר השואה. צעצועים של חיילים בבגדי S.S המחזיקים דגלים ועליהם צלב הקרס הנאצי נמכרים במרכז הרחוב, ללא שום פיקוח. "המוכרות אמרו לנו שזו היסטוריה ולכן אפשר למכור מוצרים מסוג זה", אמר סטודנט ישראלי שהעביר את התמונות במייל האדום של חדשות 2

חנות המזכרות ברומא (ברק טלמור)

66 שנים אחרי שבעלות הברית הכניעו את הרייך השלישי וסיימו את מלחמת העולם השנייה, המורשת הנאצית ממשיכה לחיות - ולא רק אצל ניאו נאצים ברחבי אירופה.

ברק טלמור, סטודנט ישראלי שלומד ברומא, העביר במייל האדום של חדשות 2 באינטרנט תמונות של חנות מזכרות במיקום מרכזי בבירת איטליה, שם ניתן לרכוש דגלים נאצים וחיילי צעצוע לבושים מדים חומים - שמצדיעים במועל יד.

"כאשר נכנסנו לחנות, המוכרות לא הופתעו משאלתנו מדוע ישנם מוצרים כאלה בחנות, ועוד לפני שסיימנו את שאלותינו הן ענו שמבחינתן מדובר בהיסטוריה ושאין בעיה עם מכירת המוצרים", סיפר טלמור.

הסטודנט הישראלי הוסיף שהחנות, הממוקמת בסמוך לתחנת הרכבת המרכזית טרמיני, לדברי המוכרות - זוכה להתעניינות גדולה בעיקר מצד צעירים איטלקים ותיירים גרמנים שמקפידים לפקוד אותה. 

הדיווח הראשון הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת