צפו: מחאת האוהלים בוושינגטון

לנשיא אובמה צפוי נוף חדש מהמרפסת: אוהל מחאה שהוקם על ידי פעילים ישראלים עם הכיתוב "העם דורש צדק חברתי". לדברי מקימי האוהל, גם את ארצות הברית תסחוף בקרוב מחאת אוהלים, שתצא נגד השלטון ונגד מחירי השכירות הגבוהים בניו יורק

קבוצה של פעילים ישראלים השוהים בארצות הברית החליטו להפגין הזדהות עם המחאה ההולכת וגוברת בישראל, והקימו אוהל מול הבית הלבו בוושינגטון. לטענת הפעילים, האוהל הוקם על מנת לחבר בין המחאה בישראל לבין מחאה גוברת בציבור האמריקני נגד שיטת הממשל.

את הפעולה יזמו הישראלים אריאל שלם, ירון אתר ורוני וייס. "הגענו עם שלט אחד בעברית, 'העם דורש צדק חברתי' שהוא הסמל של המחאה בארץ", אמר אחד הפעילים לחדשות 2 באינטרנט, "והשלט השני, באנגלית, 'לעצור את המכונה' (Stop the Machine), סיסמא של תנועת מחאה הגוברת בארצות הברית".

לדברי הפעילים, מחאת אוהלים צפויה להתרחש בארצות הברית ב-6 באוקטובר הקרוב, מול הבית הלבן. בנוסף, מקימי האוהל מספרים כי שמעו שגם בניו יורק, בדומה לתל אביב, תיערך מחאת אוהלים נגד שכר הדירה הגבוה בעיר.

הדיווח הראשון הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק