הענישה ה"חינוכית"בגן הילדים: סטירות ונעילה בשירותים

כמה ילדים מחולון לא הולכים לגן מזה למעלה משבוע. הסיבה: הם סיפרו להורים שהגננת מכה, מכופפת אצבעות ונוהגת לנעול אותם בשירותים כעונש. "הגננת סוטרת לילדים ונועלת אותם במחסן ובשירותים", אומרים ההורים. "הם מפחדים ללכת לשירותים לבד". הסייעת: "היא אמרה לי לא לחבק אותם". הדיווח הגיע במייל האדום של חדשות 2

כל הורה חושש לשלוח את ילדיו לגן ולהשאירם תחת השגחת אדם זר, אבל עבור כמה הורים מחולון - החשש הזה הפך למציאות. כבר יותר משבוע שהם לא שולחים את ילדיהם בני ה-4 לגן בעקבות תלונות של הילדים על אלימות מצד הגננת. לטענת ההורים, אירעו בגן מספר מקרים חריגים בהם הפעילה הגננת כוח מוגזם כלפי ילדיהם, כולל אירועים בהם הגננת נעלה את הילדים במחסן ובחדר השירותים למשך זמן ממושך - כדי להעניש אותם. המשטרה פתחה בחקירת החשדות החמורים.

הדיווח הראשון הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

מ' מספר שבנו סובל מפחדים, הוא עצבני, כועס ועצוב."הוא התחיל לספר לאחרונה שיש הרמת ידיים", אמר האב המודאג לחדשות 2 באינטרנט. "הגננת סוטרת לו, יש עונשים מאוד חמורים כמו סגירה במחסן וסגירה בשירותים, הוא עצבני מאוד ומפחד מכל דבר. הוא לא נכנס לשירותים לבד, אלא אם כן זה עם ליווי וגם זה לאחר מסכת שכנועים. הוא לא רוצה ללכת לגן ואומר שהגננת מציקה לו , אני לא שולח אותו לגן כבר שבועיים ולפני כן במשך שבועיים שלחתי אותו לסירוגין. כעת אחרי שגילינו מה שגילינו - החלטנו שלא לשלוח בכלל. הטענות שלנו הם נגד משרד החינוך והעיריה ונגד אוזלת היד שלהם, הם אמרו לנו שידיהם כבולות ולא יכולים לעשות דבר עד שהמשטרה תחליט מה לעשות בעניינה של הגננת".

גם בנו של א' מפחד להיכנס לבד לשירותים. "התעוררנו רק כאשר התכנסנו כמה הורים יחד במסיבת יום הולדת אחרי שעות פעילות הגן. סיפרנו שיש בעיה עם הילד, ואז ראיתי שהורים אחרים מספרים על אותם סממנים. הילדים מספרים שיש הרמת ידיים, היא מכופפת אצבעות ומעקמת ידיים, נועלת בשירותים ומוציאה למרפסת ללא השגחה, ובשלב הזה כבר החלטנו ללכת למשטרה".

"זו התעללות בחסרי ישע, הלב שלי נשבר"

"על הבן שלי ספציפית אני יודע בוודאות שהיא נעלה אותו לזמן מה בשירותים, וגם כהסייעת ניגשה אליו לבדוק מה קורה איתו - היא הטיחה בה לא לגשת ולבדוק", מספר א' בכעס. "זה דבר מבחינתי שהוא לקוי, זו התעללות בחסרי ישע, הילדים שלנו הם חסרי ישע, אני מרגיש שבתור אבא אני כשלתי בזה שלא יכולתי להגן על הילד שלי בזמן שהייתי צריך לעשות את זה. הלב שלי נשבר, אתם לא מבינים לאיזה מצב הנשמות שלנו הגיעו, אנחנו ממש בזעזוע עמוק ביותר".

צ' מספר שבנו בן ה-4 מסרב ללכת לשירותים לבד. "הוא אפילו הולך יחד עם אחותו בת השנה וחצי, הוא בן 4 וחצי וזה לא קרה לפני זה מעולם. הוא סיפר שהיא שמה אותו בשירותים ובמחסן". צ' מספר על הרגע בו התחיל לקנן בו החשד: "דיברנו עם הרבה הורים וגילינו שיש סיפורים רבים שדומים לשלנו, הילדים מספרים שתופסים אותם בידיים חזק חזק עם הידיים החזקות של הגננת, באחד המקרים הגננת אחזה את הילד בעוצמה בשתי ידיו, דבר אשר גרם לו לחבלות".

הסייעת: "לא סיפרתי לעיריה שהגננת נועלת בפנים, פחדתי ממנה"

גם הסייעת שעובדת בגן מאמתת את שיטת העונשים שמפעילה הגננת. "שאלו אותי בעיריה אם יש מכות", סיפרה הסייעת לאחד ההורים. "אמרתי להם 'אין מכות אבל יש עונשים חמורים', היא תופסת את הילד, מושיבה אותו בעונש בכיסא בפינה, ליד הדלת של השירותים. לא סיפרתי לעיריה שהיא נועלת בפנים, פחדתי מהגננת. על הנעילה בתוך השירותים, הגננת אמרה לי 'אל תוציאי את הילד', השבתי לה שלא הוצאתי. היא שאלה אם חיבקתי את הילד - אמרתי לה שלא".

תגובות לידיעה:

ממשטרת מרחב איילון נמסר כי הוגשה תלונה על ידי ההורים והתיק נמצא בחקירה.

מעיריית חולון נמסר כי מדובר בגננת ותיקה בעיר חולון שמעולם לא התקבלו לגביה תלונות. השנה, לראשונה, פנו הורים לעירייה ולמשרד החינוך בתלונות לגבי אופן התנהלותה והנושא נמצא בימים אלה בבדיקה יסודית.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי במקביל לחקירת המשטרה המתנהלת בנושא, החל הממונה על המשמעת במשרד החינוך לבדוק את הטענות.

הגננת עצמה בחרה שלא להגיב לידיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק