שני חיילים נפגעו מקור בזמן אימון

מתאמנים למרות הקור: אימון של חטיבת מילואים בבסיס אליקים שבגליל המערבי שהתקיים הלילה הסתיים בפינוי של שני חיילים לביה"ח עם פגיעות קור. למרות הקור העז, הוחלט לקיים את האימון כרגיל, והוא הופסק רק לאחר שהחיילים פונו. מצה"ל נמסר בתגובה: "לא הייתה חריגה מהנהלים. החיילים קיבלו ציוד מתאים למזג האוויר הסוער"

חיילים באימון, ארכיון (חדשות 2)

תרגיל של חטיבת מילואים שהתקיים במהלך הלילה באזור הצפון, הסתיים בפינוי של שני חיילים לבית החולים לאחר שנפגעו מהקור העז, כששניים מהם סובלים מפגיעות קור קלות. האימון התקיים למרות הטמפרטורות הנמוכות ששררו הלילה, לאחר שמפקד החטיבה סירב לבטלו.

מהמידע שהגיע לידי חדשות באינטרנט במייל האדום, מתברר ששני החיילים שפונו, סובלים מכוויות קור קשות. מדובר בחטיבת מילואים ותיקה שהגיע לאימון באזור אליקים שבגליל המערבי. החיילים יצאו לאימון בשעה ארבע לפנות בוקר, וכבר אז הורגשו הטמפרטורות הנמוכות. למרות זאת, הוחלט לקיים את האימון כמתוכנן.

בבית החולים רמב"ם בחיפה אישרו כי במהלך הלילה פונו שני חיילים במצב קל כשהם סובלים מפגיעות קור קלות. החיילים אושפזו וקיבלו טיפול רפואי, והם צפויים להשתחרר הבוקר.

צה"ל: "התרגיל התקיים בהתאם לנהלים"

לטענת החיילים, האימון הופסק רק לאחר שהתקבלו דיווחים בדרג הפיקוד על חיילים שנפגעו, אלא שההודעה על הפסקת התרגיל הועברה לחיילים אחרי מספר שעות שבהן שהו במזג האוויר הקשה.

בצבא טוענים שמדובר בשני חיילים שנפגעו באורח קל ופונו לבית החולים. לטענת גורם בצה"ל, אין טמפרטורת מינימום לקיום אימונים, ובשלב זה עדיין לא מונה גורם צבאי רשמי על מנת לבדוק את הנושא. עוד הוסיף הגורם כי התרגיל היה מאושר למרות תנאי מזג האוויר.

מדובר צה"ל נמסר כי "השבוע מתקיים תרגיל של גדוד מילואים מעוצבת "ברעם" בבסיס האימונים הפיקודי באליקים. הלילה הוחלט לפנות שני חיילים במצב קל מחשש להיפותרמיה. חשוב לציין שהתרגיל התקיים בהתאם לפקודות לנהלים בהתאם למזג האוויר, תוך הערכות מצב עם הגורמים המקצועיים. בנוסף, החיילים צוידו טרם האימון בביגוד באמצעים המתאימים לצורך קיום אימון במזג האוויר הסוער".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הדיווח הראשון הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

סיפורים נוספים שהגיעו אלינו במייל האדום