ישראלים בצ'ילה: אנו בני ערובה

מאות תיירים תקועים באזור פוארטו נטאלס בעקבות מרי אזרחי של תושבים על עליית מחירי הדלק. גולשי חדשות 2 באינטרנט סיפרו שהכבישים חסומים ללא אפשרות כניסה או יציאה: "כבר 3 ימים שאנחנו תקועים ללא עזרה"

מהומות בצ'ילה, השבוע (חדשות 2)

כבר שלושה ימים שמאות תיירים, מהם עשרות ישראלים, תקועים בעיר פוארטו נטאלס בדרום צ'ילה. לתיירים אין אפשרות לצאת מהמקום, משום שאזרחים צ'יליאנים חוסמים את נקודות הגישה לעיר, כחלק מהתקוממות אזרחית במדינה נגד העלייה במחירי הדלק.

גולש חדשות 2 באינטרנט צבי אפל שנמצא בעיר, סיפר שהתושבים חוסמים את הכבישים ולא מאפשרים יציאה מהעיר או המדינה. "החסימה מונעת את כניסתם של חומרי אספקה לעיר, מה שהוביל למחסור במצרכים בסיסיים", אמר.

"המרי האזרחי נמשל כבר שלושה ימים", הוסיף אפל, "והממשלה, המשטרה והצבא לא עושים כלום", לדבריו. אפל הוסיף כי: "השביתה אינה מוגבלת בזמן ומאות תיירים פספסו את הטיסות שלהם. החנויות סגורות, המסעדות סגורות, ובסוכנויות הנסיעות לא יודעים לומר מתי ניתן יהיה לצאת מכאן", לדבריו.

המצור אינו מוגבל רק לעיר פוארטו נטאלס, לדברי אפל, המצב גרוע עוד יותר בשמורת "טורס דל פאינה", בה לכודים אלפי מטיילים. הם אינם מקבלים אספקה, וככל הידוע הצלב האדום פתח שם עמדת סיוע. אפל מיואש מהמצב ומספר: "אנו תקועים כאן כבר שלושה ימים, ולא יודעים מתי יסתיים המצור".

רוצים לקבל עדכונים על המצור בצ'ילה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המידע הראשוני אודות הסיפור הגיע אלינו באמצעות המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

סיפורים נוספים שהגיעו אלינו במייל האדום