הנהג טוען: "לא נסענו במהירות של 260 קמ"ש - מד המהירות התקלקל"

מספר צעירים תיעדו את עצמם משתוללים על הכביש במהירות של 260 קמ"ש. במקום לנסות ולהסתיר את הראיות - הם פרסמו את הווידאו בפייסבוק. במשטרה מציינים: "זיהינו את הנהג שהינו בעל עבירות קודמות". הנהג טוען: מד המהירות התקלקל. האזינו לגרסת הנהג

עבריינים על הכביש: סרטון שפורסם לאחרונה בפייסבוק והגיע לידי חדשות 2 באינטרנט ב"מייל האדום" חושף התנהגות נפשעת של חבורת צעירים ישראלים שמסכנים את חייהם ואת חיי כולנו. זמן לאחר פרסום הסרטון, המשטרה חשפה את זהותם של החשודים: מדובר בשלושה צעירים תושבי צפון הארץ, שנסעו בתחילת יולי במכונית B.M.W. חדשה בכביש 2 - בקטע שבין חיפה לתל אביב.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט טען הנהג שצולם בסרטון כי לא מדובר בנהיגה פרועה, אלא במד מהירות מקולקל. "חשוב לי לומר שאנחנו לא נהגים מסוכנים. נסענו על 90 קמ"ש בערך, אבל מד המהירות התקלקל וזה נראה כאילו הנסיעה התבצעה ב-260 קמ"ש", אמר הנהג.

בקטע הווידאו, שזכה לשם "תל אביב - חיפה ב-9 דקות - אל תנסו בבית", נראה נהג הרכב נוסע במהירות שמגיעה לכ-260 קמ"ש. במקום להעיר לו, ממשיכים חבריו דווקא לעודד אותו וקוראים לו להאיץ.

במהלך הנסיעה אף מחליט הנהג להוריד את ידיו מההגה ולמחוא כפיים לצלילי מוזיקה רועשת, תוך כדי שהחבורה מתעדת את הנסיעה המופרעת במשך יותר משלוש דקות.

למרות שמדובר באירוע חמור במיוחד, זכה הסרטון דווקא לתגובות אוהדות בפייסבוק, כאשר שבעה גולשים כבר העניקו לו "לייק". אחר אף שיבח אותם וכתב בתגובה לווידאו: "כל הכבוד".

במשטרת התנועה חוקרים את האירוע ולאחר שבדקו את הסרטון מדגישים כי זיהו את הנהג ושמדובר רק בעניין של זמן עד שהוא ייעצר. "מדובר ככל הנראה באדם המוכר למשטרה שהינו בעל עבירות קודמות". מפקד משטרת התנועה נצ"מ ישראל ג'יבלי ציין כי הוא "בטוח שבסופו של דבר הם יטופלו בהתאם לחוק". כמו כן ניסה ג'יבלי להסביר את העובדה שהצעירים לא נתפסו בזמן אמת למרות המהירות יוצאת הדופן. "כמות הניידות קטנה בשעות הלילה", ציין מפקד משטרת התנועה. "לא תמיד עומדים עם מכשירי מדידה לאורך כל ציר. יש חלונות זמן שלא בודקים מהירות של כל רכב".

"חייבים להבין שהמהירות זה הרוצח שבכביש", אומר בנחרצות מנכ"ל "אור ירוק" שמואל אבואב בתגובה לסרטון. "מהירות מופרזת, כך על פי מחקרים, היא הגורם לשליש מהתאונות. לנהג אין כל יכולת שליטה, יכולת להגיב ולעצור את הסכנה בכביש".

אבואב מתייחס גם ללחץ החברתי שהפעילו חבריו של הנהג. "במקום שיבלמו וירסנו את ההתנהגות חסרת האחריות שלו - הם מעודדים, משלהבים אותו ויוצרים אווירה של סכנה", הוא מאשים.

ממשטרת התנועה נמסר: "החומר הועבר לגורמים המקצועיים באגף התנועה".

יש לכם סיפורים מעניינים, וידאו ותמונות? שלחו לנו למייל האדום

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק