זהירות: "ערכות מיגון" ב-600 ש"ח

ניסו למכור לכם ערכת חירום משפחתית כאמצעי להתגונן מפני האיום הבא על מדינת ישראל? ייתכן שנפלתם קורבן להונאה של ארגון שמכנה עצמו "המרכז לאספקת ערכת חירום משפחתית". אנשי המרכז פנו בעיקר לאנשים מבוגרים ומכרו להם ציוד פשוט כמו סכין יפני ומסקינטייפ תמורת מאות שקלים. פיקוד העורף בתגובה: מדובר בהונאה

חשד להונאה. אילוסטרציה (חדשות 2)

מדינת ישראל היא לא מקום פשוט לחיות בו: אזרחים רבים חיים תחת חשש מתמיד מפני המלחמה הבאה ואיומים שונים של מדינות אויב במזרח התיכון. ישנם גופים שמנצלים את חששות האזרחים למטרות רווח תוך ניצול ציני של אזרחים תמימים.

חברה בשם "המרכז הארצי לערכות מיגון משפחתיות" שפועלת בחיפה, מציעה ערכות מיגון לחדר המוגן בבתים פרטיים תמורת 600 שקלים. לטענת גולשי חדשות 2 שקיבלו שירות מהחברה, עובדיה מציגים אותה כגוף שפועל מטעם המדינה. בפועל מדובר בחברה פרטית שמטעה את הציבור ומשכנעת אזרחים לרכוש ערכה שאותה הם מגדירים "חובה בכל חדר מיגון".

אזרחים שמיהרו להזמין את הערכה גילו שמה שיגן עליהם מפני איומי המלחמה הבאה הם תשעה פריטים שנמצאים בערכה: נייר דבק, תאורת חירום, סכין יפנית, ערכת עזרה ראשונה בסיסית, רדיו, מארז כותנה, כפפות, יריעת ניילון וחוברת הדרכה. כל זה במחיר מופקע של 600 שקלים.

"אני מניח שבעיקר מנצלים אנשים מבוגרים", סיפר לחדשות 2 הגולש איציק, שאמו - שהינה אישה מבוגרת - נפלה קורבן לתרמית ורכשה שתי ערכות. "דאגתי להחזיר את הערכות מיד ולדרוש לשוחח עם המנהל. אבל כבר שבועיים שאני מבקש והוא מעולם לא חזר אליי, וגם את שמו לא מוכנים למסור".

פיקוד העורף: איננו מספקים ערכות מגן בתשלום

מהחברה נמסר בתגובה כי מדובר בחברה פרטית שמוכרת ערכה מיועדת למיגון חדר אטום וקובעת את מחיר הערכה בהתאם למוצריה. לטענת נציגת החברה, ככל הנראה מדובר באי הבנה. עוד נמסר כי השיחות כולן מוקלטות כך שניתן להוכיח זאת.

בנוגע לביטול העסקה, טענו בחברה כי היא ניתנת לביטול בהתאם לחוק, תוך 14 יום תמורת דמי ביטול של 36 שקלים - וכך נעשה בהתאם לדרישת כל הלקוחות עד היום.

מפיקוד העורף נמסר כי כל ניסיון להציג את החברה כארגון שפועל מטעם פיקוד העורף הוא הונאה, כיוון שפיקוד העורף מספק ערכות ומוצרים לאזרחים ללא תמורה כספית.

המידע הראשוני אודות הסיפור הגיע אלינו באמצעות המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

סיפורים נוספים שהגיעו אלינו במייל האדום 

עוד לא הצטרפתם ל"חדשות 2" בפייסבוק?